Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
30/05/2018 - 14:20

Krynica. Dwa dni górskiej jazdy z Rafałem Majką

Krynica-Zdrój po raz drugi gościła pasjonatów kolarstwa z całego kraju. Podczas dwóch dni z Rafałem Majką, mistrzem Olimpijskim z Rio rywalizowali kolarze amatorzy. Zawody odbyły się na trzech dystansach 30, 45 i 75 kilometrów. Nie zabrakło też wyścigu indywidualnego na czas.

 Trasa wyścigów przebiegała  wśród pięknych okolic nie tylko uzdrowiska pod Górą Parkową, ale także pobliskich miejscowości Tylicza i Mochnaczki Niżnej. 

W ostatni weekend  Krynica-Zdrój stała się areną wyjątkowych kolarskich  zawodów.   Do tego górskiego uzdrowiska przyjechali   pasjonaci dwóch kółek,  aby wziąć udział w „Majka Days”.  Magnesem, który niewątpliwie  przyciągnął   zawodników, nie tylko z całej Polski, ale i z kilku  krajów Europy, był  Rafał Majka,  medalista olimpijski z Rio, najlepszy „góral” Tour de France.

Pierwszego dnia uczestnicy  zawodów  pojechali  tzw.  „górską czasówkę” ,  na dystansie  14 km, o  prawie 400 metrach przewyższenia.  Po starcie  w Krynicy,  skręcili  w ulicę  Pułaskiego, a następnie  dojechali  do szczytu pierwszego podjazdu  (ok. 150 m, na 3 km).   Po tej  wspinaczce  zjechali do Tylicza,  a następnie pojechali  do  miejscowości Mochnaczka Niżna.  Tutaj   czekała  ich kolejna jazda pod górę,  na szczyt Jakubika, gdzie zlokalizowana była meta.  

W niedzielę, na kolarzy czekały  dystanse „dookoła Krynicy” na dystansach : 30, 45 i 75 km. -  "Organizując wyścig Rafała Majki, dwukrotnego triumfatora klasyfikacji górskiej Tour de France, zdobywcy koszuli w grochy i zwycięzcy najcięższych etapów tego wyścigu nie mogliśmy wybrać innej lokalizacji niż góry właśnie.  – podkreślają  organizatorzy "Majka Days".

Na Deptaku, gdzie  zmontowano miasteczko zawodów,   na zawodników czekały pamiątkowe medale, ciepły posiłek oraz przede wszystkim mistrz  kolarski  Rafał Majka, który rozdawał autografy i pozował do  zdjęć.  Ukoronowaniem „Majka Days”  była  ceremonia dekoracji najlepszych kolarzy, których nie odstraszyła   upalna,  chociaż burzowa  pogoda.

(MaK) fot. aut.

Dwa dni górskiej jazdy z Rafałem Majką [ZDJĘCIA]
Krynica-Zdrój po raz drugi gościła pasjonatów kolarstwa z całego kraju. Podczas dwóch dni (26 – 27 maja) z Rafałem Majką, mistrzem Olimpijskim z Rio rywalizowali kolarze - amatorzy.


Dziękujemy za przesłanie błędu