Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
30/04/2021 - 22:40

Krynica: będzie wielkie sprzątanie Parku Zdrojowego. Radni zachęcają do udziału

Zaśmiecanie środowiska to problem wielu miejscowości. Dwie komisje Rady Miejskiej Gospodarki Przestrzennej, Ładu i Porządku Publicznego oraz Uzdrowiskowa w Krynicy-Zdroju organizują wielkie sobotnie (8 maja) sprzątanie Parku Zdrojowego. Pomożecie?

                                                        

Plastikowe butelki, puszki po farbie, zużyty sprzęt AGD, opony samochodowe. Czy tak ma wyglądać przyroda? Śmieci nie upiększają środowiska. A zaśmiecającym je warto by się przyjrzeć i ukarać odpowiednio, bo ten kto to już raz uczynił będzie to robił regularnie.

Biorąc za wzór inne miasta, jak i zgłoszenia mieszkańców, dwie komisje Rady Miejskiej, a mianowicie Gospodarki Przestrzennej, Ładu i Porządku Publicznego oraz Uzdrowiskowa, organizują sobotnie sprzątanie Parku Zdrojowego w Krynicy.

Akcję sprzątania zainicjowali przewodniczący obu komisji: Bogdan Bębenek, Iwona Grzebyk-Dulak, a także radni Maria Lelito i Małgorzata Król. Do współpracy zaprosili pozostałych rajców, a także Urząd Miejski, który zapewni worki i rękawiczki oraz odbierze zebrane śmieci.

-Wspólnie zapraszamy wszystkich chętnych do poprawy estetyki naszego miasta- zachęcają kryniccy radni. Spotykamy się w sobotę, 8 maja o godzinie 10, na deptaku przy pomniku Adama Mickiewicza.

Jednak samo sprzątanie to nie wszystko. Ważne jest, aby praca nie poszła na marne i by porządek na został utrzymany. Jak to zrobić? Miasta  często instalują fotopułapki, które odstraszą, albo łapią na gorącym uczynku osoby pozostawiające lub podrzucające śmieci. Oprócz tego montują tabliczki informujące o tym, że teren jest monitorowany. 

(MK) fot. ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020