Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
07/10/2019 - 10:25

Kolorowe liście, słońce, mgły i przymrozki. Taki poranek w uzdrowiskach!

Spadające z drzew kolorowe liście, słońce, zamglenia, zero na termometrach i większe przymrozki. Tak po deszczowym weekendzie, mieszkańców Krynicy-Zdroju i Muszyny powitał pierwszy poniedziałek października.

W górskich uzdrowiskach: Muszynie i Krynicy-Zdroju, w poniedziałkowy poranek pojawiły się pierwsze, większe przymrozki. Nocą temperatura spadła nieco poniżej zera, nad ranem termometry wskazywały niecałe dwa stopnie Celsjusza.

Na tych terenach zawsze jest o kilka stopni mniej, niż w oddalonym o niecałe 40 kilometrów Nowym Sączu. Najzimniejsze są zazwyczaj okolice Krzyżówki, gdzie zbiegają się granice gmin: Łabowa i Krynica-Zdrój. 

Ostatni weekend przyniósł znaczne pogorszenie pogody, spore opady deszczu oraz spadek temperatury do kilku stopni na plusie. Dopiero w niedzielne popołudnie przejaśniło się, a wyglądające od czasu do czasu słońce zachęciło do spacerów.

Kolorowe liście, spadające z drzew wraz z powiewem wiatru, to niewątpliwie uczta dla oczu. 

W drugiej dekadzie października rozpocznie się słotna jesień. Temperatury wskażą około 14 stopni. Ostatnie październikowe dni będą zimne. Noce rześkie, a poranki  z przymrozkami. Termometry w dzień wskażą poniżej 14 kresek.

(MK) fot. aut. Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)