Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
21/03/2020 - 18:05

Kolejny dzień w domu, pomysły na spędzenie czasu wolnego wykorzystane. Kryzys...

Chociaż niekoniecznie. Nie zapominajmy, że rozrywki domowe nie kończą się na naszym pokoju. Możemy wychynąć ze swojej dziupli i zakraść się do kuchni, a tam rozkłada się przed nami cały wachlarz możliwości.


Osoby które zaczerpnęły natchnienie z pierwszego wpisu – o ćwiczeniach – mają teraz szansę podrasować efekt aktywności. Nie żebym miała konkretną wiedzę na ten temat, ale plotki głoszą, że starannie dobrana dieta działa cuda. Warto spróbować, na pewno nic nie stracimy. Spróbujcie zrobić sobie zdrowe śniadanie, obiad, kolację.

Oczywiście na początku takie jedzenie może nie być godnym rywalem dla pizzy, ale dajcie mu czas (macie go pod dostatkiem). Będziecie doskonalić swoje umiejętności kucharskie i zyskacie wpływ na to, co macie na talerzu. Węglowodany, białka, cukry…

Na początku kręci się od tego w głowie, ale spokojnie. Skorzystajcie z pomocy Internetu, a macie gwarancję znalezienia pysznego przepisu, tak zdrowego, szybkiego i prostego jak Wam się zamarzy. Tylko pamiętajcie, zróbcie dodatkową porcję. Nie jesteście w domu sami, a rodzice czy rodzeństwo ZAWSZE przy okazji zajrzą do garnka ;)

Dla tych którzy uznali ćwiczenia za zbędne ekstremum też coś się wymyśli. Nie musicie oczywiście iść w całkowitą odmianę diety, ale ugotować coś zawsze można. Albo chociaż, jeśli w kuchni macie dwie lewe ręce i zero zmysłu smaku, zacząć kontrolować co jecie.


Chyba w każdym domu jest miejsce na słodycze – zaglądajcie tam rzadziej. Pijcie więcej wody, poczytajcie o zdrowych zamiennikach sztucznych przekąsek tj. czipsy. Zajmie Wam to trochę uwagi i czas do (oby zdrowej) kolacji szybko zleci. (Nastolatka)Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe