Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
08/03/2013 - 08:40

Kolejna „Wampiriada” z druhami z OSP w Korzennej

W niedzielę (10 marca) już po raz jedenasty strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Korzennej przeprowadzą akcję oddawania krwi.
W budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Korzennej na krwiodawców będą czekać pielęgniarki i lekarze w niedzielę (10 marca) od godz. 10 do 14. Krew może oddać każda osoba pełnoletnia, która waży powyżej 50 kilogramów i co najmniej od pół roku nie miała wykonywanego tatuażu lub przekuwanego ciała.
Do tej pory regularna zbiórka krwi nazywana była „Wampiriadą” i przyciągała wielu krwiodawców. Organizatorzy postanowili jednak zmienić nazwę i w ten sposób uhonorować śp. ks. Artura Babika, proboszcza parafii w Korzennej, który był gorącym zwolennikiem dzielenia się tym życiodajnym i bezcennym lekiem. Kapłan zachęcał do udziału w akcjach wszystkich parafian. Stąd jedenasta „Wampiriada” przerodzi się w pierwszą „Akcję Honorowego Oddawania Krwi im. ks. Artura Babika”.
O tym, że w Korzennej nie brakuje osób, które oddając krew chcą ratować życie innym, mogą świadczyć wyniki poprzedniej zbiórki. Krwią podzieliło się 60 osób i udało się zebrać 21,6 l tego cennego leku.

(A)


Dziękujemy za przesłanie błędu