Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
22/09/2023 - 20:30

Kiedy z wieży widokowej, wyrastającej na Malniku w Muszynie będziemy podziwić panoramę Tatr

Kiedy z 40-metrowej wieży widokowej, która wyrasta na Malniku w Muszynie, będzie można podziwić panoramę Tatr, Eljaszówki, Radziejowej, Wysokiej czy Pustej Wielkiej?

40-metrowa, drewniano-stalowa wieża widokowa na Malniku w Muszynie wyrasta w lesie, kilkaset metrów od przekażnika oraz szlaków turystycznych. Jest już doskonale widoczna z kilku punktów w mieście, w tym z Ogrodów Sensorycznych. 

Jej konstrukcję stawia firma InfraTel z Rybnika. Miasto podpisało umowę z wykonawcą 25 października 2022 roku. W dokumencie zaznaczono, że od tej daty ma on na jej wykonanie 14 miesięcy.

- Wieża nie jest ukończona. Trudno mi odpowiedzieć, kiedy wykonawca zakończy prace, bo zgodnie z umową ma jeszcze dużo czasu. - wyjaśnia burmistrz Jan Golba.

-Być może zakończy prace w październiku, ale to tylko przypuszczenia.

Z malnikowej wieży będzie co podziwiać, gdyż konstrukcja umożliwi obejrzenie panoramy dookoła (360 stopni). Przy sprzyjającej pogodzie zobaczymy Tatry Wysokie i Bielskie, Eljaszówkę, Radziejową, Wysoką czy Pustą Wielką. (MK) fot. (MK), Artur Królikowski. Dziękujemy za przesłanie błędu