Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
24/09/2014 - 13:30

Kamionka Wielka: 12 par przeżyło razem pół wieku

Uroczystość Jubileuszu 50 i 60 lecia zawarcia związku małżeńskiego rozpoczęła się Mszą Świętą, którą w intencji Jubilatów odprawił ks. prałat Stanisław Ruchała – proboszcz parafii Kamionka Wielka, po czym pary małżeńskie zgromadziły się w Domu Weselnym Acapulco.
Dostojnych jubilatów serdecznie witał Kazimierz Siedlarz wójt gminy.
- Czasy w których przyszło wam budować swoją przyszłość nie były łatwe ani politycznie, ani gospodarczo, ale mimo trudności, zbudowaliście Wasze domy, wychowaliście i wykształciliście dzieci, doczekaliście się wnuków i prawnuków. Wasz zapał i poczucie odpowiedzialności za rodzinę pozwoliły budować lepszą przyszłość nie tylko dla rodziny ale także dla naszej małej gminnej ojczyzny. Za wspaniały przykład, wyrzeczenia i wytrwałość z całego serca Wam dziękuję - mówił wójt.

Wzruszającym momentem były życzenia dla Państwa Marianny i Józefa Kiełbasów z Mszalnicy, którzy świętowali Diamentowe Gody. Specjalnie dla tych jubilatów odśpiewano trzykrotnie gromkie STO LAT.

Głównym punktem uroczystości była dekoracja par Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Małżonkowie otrzymali listy gratulacyjne oraz kwiaty. Czas upłyną przy wspólnym obiedzie w miłej i pełnej wspomnień atmosferze.

Jubilaci obchodzący jubileusz 50-lecia małżeństwa:
Anna i Józef Janusowie, Maria i Stanisław Janusowie, Maria i Stanisław Kiełbasowie, Józefa i Eugeniusz Kruczkowie, Stanisława i Jan Kruczkowie, Kazimiera i Józef Ligęzowie, Maria i Józef Migaczowie, Janina i Józef Porębowie, Krystyna i Stanisław Porębowie, Katarzyna i Michał Trojanowie, Leonia i Józef Witkowie.

(opr. jg) Źródło i fot.: GOK Kamionka Wielka
 


Dziękujemy za przesłanie błędu