Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
18/09/2014 - 11:05

Już w niedzielę Święto Owocobrania w Łącku

Święto Owocobrania w Łącku jest to typowo regionalna impreza z licznym udziałem zespołów folklorystycznych i orkiestr dętych, druga co do wielkości po organizowanym rokrocznie w maju Święcie Kwitnącej Jabłoni. Tegoroczna edycja odbędzie się 21 września (niedziela) w Amfiteatrze na Jeżowej.
Impreza rozpocznie się o godzinie 10.30 mszą świętą w kościele parafialnym w Łącku, a o godzinie 11.40 odbędzie się przemarsz do Amfiteatru na Jeżowej, gdzie o godzinie 12.15 nastąpi uroczyste otwarcie imprezy.

Podczas święta 21 września (niedziela) wystąpią: Małe Łącko, Mali Zagorzynianie, Mali Maszkowianie, Czarny Potoczek, Górale Łąccy, kapela Kuźnicka, kapela Fiyrloki oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Ochotnicy Dolnej.

Łąckie Owocobranie pozwala na prezentację dorobku kulturalnego regionu, jak również pracy rąk rolników i sadowników z całej gminy Łącko, określanej mianem „krainy sadów”. Dodatkowymi atrakcjami imprezy są stoiska poszczególnych sołectw gminy prezentujące ich dorobek i atrakcyjność, ekspozycje twórców ludowych, konkurs na najlepszy placek ze śliwkami, stoiska rolników i sadowników, a także twórców ludowych. Nie zapomniano także o najmłodszych. Czeka na nich moc atrakcji.

W trakcie tegorocznej imprezy odbędzie się również wystawa nowoczesnego sprzętu sadowniczego, wykorzystywanego przez łąckich sadowników w ich gospodarstwach.

Oprócz występów, integralną częścią imprezy stanowi Turniej Wsi, w którym drużyny z poszczególnych sołectw gminy walczą o miano najlepszej i nagrody finansowe. W tym roku będą to następujące konkurencje: rzut beretem sołtysa na odległość, tor przeszkód, bieg z wodą, nawlekanie igły, nawlekanie poszewek na poduszki, łuskanie śliwek, wędrujący balon, zbijanie balonów cepami, wyścig w taczce, kręgle oraz konkurencja niespodzianka. Całość imprezy kończy zabawa taneczna pod gwiazdami z zespołem Rodziny Rompalskich.

Partnerem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie.

Oprac. (Rob)
Fot. Rob
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020