Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
26/05/2023 - 09:00

Już ponad 35 tys. zł na koncie zbiórki charytatywnego biegu Run4aSmile

Już za tydzień dziesiąta edycja Międzynarodowego Charytatywnego Biegu „Run4aSmile”, organizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu - NLU w Nowym Sączu. Tym razem pomoc powędruje do trójki podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda: 4-letniej Blanki, 5-letniej Oliwki i 15-letniego Piotrka. Uzbierane pieniądze zostaną przeznaczone na ich leczenie i rehabilitację. Na bieg, który odbędzie się 3-4 czerwca, można już się zapisywać w sieci. Tymczasem na koncie charytatywnej jest już ponad 35 tys. zł!

Przypomnijmy ubiegłym roku podczas dziewiątej edycji Run 4 a Smile udało się uzbierać ponad 66 tys. zł na leczenie i rehabilitację Juli Bodziony. W 2023 roku organizatorzy pomagają potrójnie i, chociaż założony cel zbiórki to 50 tys., to liczą nawet na 100 tys. zł.

Podopieczni Stowarzyszenia Sursum Corda, którzy liczą na hojne serce nie tylko sądeczan to: 4-letnia Blanka Dadaś z Paszyna, która dotknięta jest głuchotą obustronną. 5-letnia Oliwka Gajda z Trzetrzewiny, cierpiącą na rzadką chorobę Neuronalną ceroidolipofuscynozę CLN2, oraz 15-letni Piotrek Bajdela  z Wielogłów, zmagającego się z przepukliną oponowo- rdzeniową (Piotrkowi dedykowano pierwszą edycję Run4aSmile).

Zawodnicy X Run4aSmile spotkają się 3 czerwca  w Miasteczku Galicyjskim, ale jeśli ktoś nie może być w tym dniu w Nowym Sączu, a chce pomóc Blance, Oliwii i Piotrkowi, to w dniach 3-4 czerwca o dowolnej porze, w dowolnym miejscu może wziąć udział w jednej z trzech kategorii e-rywalizacji. To zmagania o: najdłuższy dystans w ciągu 4 godzin (bieg lub marsz), najkrótszy czas (bieg na 4 km) oraz o najdłuższy dystans w ciągu 4 godzin (jazda na rowerze/hulajnodze/deskorolce).

Aby wziąć udział w e-rywalizacji, do 28 maja należy zarejestrować się na STRONIE.

Start w biegu to wpłata 20 zł (lub najlepiej więcej) na zbiórkę #Run4aSmile, organizowaną przez Stowarzyszenie Sursum Corda.

Więcej informacji TU .

[email protected], fot. JM

Dziękujemy za przesłanie błędu