Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
10/05/2022 - 22:30

Joanna Kulig na Lazurowym Wybrzeżu, będzie jurorką 75. Festiwalu w Cannes

Aktorka z Muszynki, Joanna Kulig jedzie na Lazurowe Wybrzeże, gdzie będzie jurorką zbliżającego się 75. Festiwalu Filmowego w Cannes, w sekcji Un Certain Regard.

Na Lazurowym Wybrzeżu Joanna Kulig gościła w 2018 roku z ekipą Pawła Pawlikowskiego, reżysera „Zimnej wojny” . Teraz zasiądzie w jury 75. Festiwalu w Cannes. Sekcja Un Certain Regard promuje kino młodych, o niebanalnej tematyce i formie. W tym roku zakwalifikowało się 20 filmów, w tym m.in.: "Silent Twins", czyli anglojęzyczny debiut Agnieszki Smoczyńskiej.

Skład Un Certain Regard ogłoszono w komunikacie na stronie festiwalu. Oprócz polskiej aktorki Joanny Kulig, filmy ocenią reżyserki Valeria Golino (przewodnicząca jury)  i Debra Granik, aktor Edgar Ramirez, a także piosenkarz i aktor Benjamin Biolay.

75. Festiwal Filmowy w Cannes odbędzie się w dniach 17-28 maja.

Joanna Kulig międzynarodową sławę zdobyła dzięki roli w „Zimnej wojnie” Pawła Pawlikowskiego. Film był nominowany do Oscara aż w trzech kategoriach: Najlepszy reżyser, Najlepszy film nieanglojęzyczny oraz Najlepsze zdjęcia. (MK) fot. webfilm "Zimna wojna"Dziękujemy za przesłanie błędu