Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
18/05/2018 - 22:30

Jej imię to zwycięstwo. Możesz pomóc Wiktorii

9-letnia Wiktoria Czech z gminy Łososina Dolna urodziła się z połową serduszka. Przeszła wiele operacji, pierwszą - tuż po urodzeniu. Niedawno u dziewczynki stwierdzono enteropatię wysiękową. Jej organizm nie zatrzymuje białka, za to zatrzymuje wodę. Potrzebna jest pomoc.

Jej imię oznacza zwycięstwo. Wiktoria Czech mieszka w gminie Łososina. Dziewczynka urodziła się z połową serduszka. Obecnie ma 9 lat i kilka poważnych  operacji za sobą. Pierwszy raz na stół operacyjny trafiła kilka dni po narodzinach. Następny zabieg miała dwa lata później.

Niedawno u Wiktorii stwierdzono  enteropatię wysiękową.  Jej organizm nie zatrzymuje białka, za to zatrzymuje wodę.  Musi stosować odpowiednią dietę, co 10 dni badać krew, dbać o siebie. W najbliższym czasie ponownie czeka ją jeszcze jedna operacja serca. A później jeszcze długie leczenie enteropatii.

Podczas "Święta Kwitnących Sadów" przeprowadzona została licytacja licznych przedmiotów.  Dochód zostanie przekazany na dalsze leczenie dziewczynki.

Akcję pomocy koordynuje Stowarzyszenie Sursum Corda w Nowym Sączu.  Można pomóc, wpłacając dowolną kwotę na konto bankowe stowarzyszenia, z tytułem przelewu: "Wiktoria Czech". Tu znajdziesz numer konta

(MaK) fot. aut i Sursum CordaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)