Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
29/03/2015 - 08:26

Jakubkowianie na Niedzieli Palmowej w Lipnicy Murowanej

Dzisiaj (29 marca) w Lipnicy Murowanej rozpoczyna się 57. konkurs lipnickich palm i rękodzieła artystycznego. Wśród zespołów ludowych, które zaprezentują się na scenie będą Jakubkowianie z Łososiny Dolnej.
Regionalny Zespół Jakubkowianie na lipnickim rynku wystąpi dwukrotnie, o godz. 12.30 i 13.30. Będą go zapewne oglądać uczestnicy tradycyjnej już wycieczki sądeckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego na najsłynniejszy konkurs palm wielkanocnych w Polsce.

Co roku imprezie towarzyszą liczne warsztaty, występy zespołów folklorystycznych, degustacje potraw regionalnych, wystawy i kiermasze prac twórców ludowych, co roku też do Lipnicy Murowanej zjeżdża tysiące gości z całego kraju.

Stawianie najwyższych palm na lipnickim rynku co roku wzbudza duże emocje i jest źródłem niezapomnianych przeżyć dla turystów, ale wyjątkowość tej uroczystości wynika przede wszystkim z głębokiej wiary i nadziei w moc wierzbowych palm świątecznych.

Jest także przejawem najpiękniejszych wartości zaczerpniętych z lokalnej tradycji ludowej. Wysokość lipnickich palm budzi podziw i szacunek. Zachwycają one przybyłych gości, turystów i pielgrzymów.

(Rob)
Fot. Rob, jakubkowianie.pl
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe