Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
22/01/2020 - 14:55

Jak wnuki zafundowały dziadkom artystyczną podróż w czasie

„Powróćmy jak za dawnych lat", taki tytuł miało przedstawienie, które dla swoich babć i dziadków z okazji ich święta przygotowali najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej z Zagorzyna. Były życzenia, wiersze i dobra regionalna muzyka.

Wiele trudu zadali sobie uczniowie najmłodszych klas z podstawówki w Zagorzynie, żeby przygotować przedstawienie dla swoich babć i dziadków z okazji ich święta. Recytowali wiersze, śpiewali i tańczyli przy wtórze zespołu ,,Mali Zagorzynianie".  Całość występu została okraszona tytułem ,,Powróćmy jak za dawnych lat".

Czytaj też Za co kochamy naszych dziadków? Sprawdźcie, co mówią sądeczanie 

Babciom i dziadkom, którzy nie kryli wzruszenia, uroczystość bardzo się podobała. Popisy wnucząt nagrodzili rzęsistymi brawami.

Uroczystość była też okazją do wręczenia szkole elementów strojów regionalnych, takich jak koszule chłopięce i dziewczęce, kapelusze, spódnice czerwone, pasy góralskie, korale, ciupagi, skarpety wełniane i kierpce. Prezent przekazał dyrektor szkoły Barbarze  Legutko wójt gminy Jan Dziedzina. (ami)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020