Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
30/08/2023 - 12:00

Jadą wozy kolorowe. Rozśpiewane gminne święto plonów w Tyliczu

W Tyliczu odbyły się (26 sierpnia) gminne dożynki czyli tradycyjne święto plonów. Podczas uroczystości podzielono bochen chleba, symbol przetrwania i łączenia ludzi.

Dzięki ciężkiej pracy rolników codziennie na polskie stoły trafia chleb, symbol przetrwania i łączenia ludzi. Kontynuując tę tradycję, gminne dożynki zorganizowano (26 sierpnia) w Tyliczu. 

Uroczystość rozpoczęła msza odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej w intencji rolników i sadowników. Latem wielu z nich nie ma czasu na wypoczynek, ponieważ właśnie wtedy szczególnie ciężko i intensywnie pracuje. Po nabożeństwie, uczestnicy dożynek uformowali kolorowy korowód i przeszli na stadion piłkarski.

- Jadą wozy kolorowe i rozśpiewane na gminne święto plonów - komentuje radna Iwona Grzebyk-Dulak. 

Na stadionie zaprezentowano tradycyjne wieńce dożynkowe, ale przede wszystkim podziękowano za ciężką pracę i trud pracujących na roli oraz w sadach.

W programie nie zabrakło artystycznych występów poszczególnych sołectw i zaproszonych zespołów. Na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich można było degustować regionalne potrawy. Gminne dożynki zakończyła zabawa taneczna. (MK) fot. Iwona Grzebyk-Dulak. Dziękujemy za przesłanie błędu