Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 7 sierpnia. Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana
05/06/2015 - 11:48

II Międzynarodowy Bieg Charytatywny Run 4 a Smile

W Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbył się II Międzynarodowy Bieg Charytatywny połączony z imprezą plenerową, zorganizowany przez studentów WSB-NLU, znany pod nazwą Run 4 a Smile, czyli Biegnij z nami po uśmiech.
Wydarzeniu przyświecał szczytny cel – dofinansowanie wypoczynku wakacyjnego dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej, w ramach ogólnopolskiej akcji Kilometry Dobra, prowadzonej w Nowym Sączu przez Stowarzyszenie Sursum Corda.
Podczas imprezy udało się zebrać kwotę: 3 700 zł, czyli ułożyć 84 metrów dobra.
W zawodach wzięło udział 280 osób, zwycięzców w niedzielnym biegu po uśmiech (w tym 41 przedszkolaków, 28 uczniów klas 1-3, 37 uczniów klas 4-6, 15 gimnazjalistów, 159 dorosłych). Warto dodać, że w biegu dla dorosłych pobiegło ok. 70 obcokrajowców z 13 różnych krajów, stąd bez wątpienia więc można uznać bieg za międzynarodowy. Łatwo można było ich wyłonić wśród biegnących, bowiem na ich numerach startowych widniały, a na ramionach powiewały flagi ich krajów.

Najlepszymi w głównym biegu dla dorosłych, okazali się Barbara Gruca (w kategorii kobiety) oraz Łukasz Marmol (w kategorii mężczyźni). Zwycięzcy powtórzyli swój sukces z ubiegłorocznej rywalizacji. Na imprezie gościli również Anna Bodziony, mistrzyni świata w półmaratonie niepełnosprawnych z 2015 roku (INAS) oraz Tomasza Brzeski, mistrza świata Nordic Walking, który poprowadził rozgrzewkę dla dzieci. Zarówno Anna Bodziony, jak i Tomasz Brzeski wzięli udział w biegu i zajęli wysokie III miejsce (odpowiednio w kategorii dla kobiet i mężczyzn).

Dzięki hojności sponsorów, na każdego uczestnika biegu czekał medal, słodka niespodzianka, kiełbaska oraz woda mineralna.
Przez cały czas na płycie rynku Miasteczka Galicyjskiego odbywała się impreza, którą urozmaiciły warsztaty tańca Zumba, kreatywne zabawy, balonowe zoo, malowanie twarzy z Dziecięcą Akademią Rekreacji oraz Latunga z Centrum Rekreacji Olimp oraz liczne konkursy. Ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych uczestników biegu, cieszył się punkt programu pod nazwą „Global Village – poznajemy różne kultury”, przygotowany przez zagraniczną grupę studentów WSB-NLU. Studenci z różnych zakątków świata, a mianowicie Kazachstanu, Ekwadoru, Białorusi, USA, Ukrainy, Kirgistanu, Hiszpanii, Chin, Maroka, Nigerii i Turcji prezentowali swoje stroje, tańce, piosenki oraz potrawy narodowe. Dzieci aktywnie wzięły również udział w quizie, a za poprawne pytania otrzymywały upominki.
Imprezę uświetnił występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Lachy”. Po dekoracji zwycięzców odbył się niezapomniany występ młodzieżowego zespołu rockowego Poison.

Źródło i fot. WSB-NLU
(oprac. JB)


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)