Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
01/05/2018 - 08:35

historiapojazdu.gov.pl: sprawdź historię samochodu w rządowym serwisie

W rządowej bazie pojazdów historiapojazdu.gov.pl sprawdzimy historię aut nie tylko już zarejestrowanych w Polsce ale także tych z Francji, Belgii, Holandii, Włoch, Szwecji, USA i Kanady. Usługa jest bezpłatna, ale warunki są dwa: trzeba mieć profil zaufany i znać datę pierwszej rejestracji oraz VIN auta.


Jeśli znalazłeś za granicą interesujące cię używane auto, ale masz wątpliwości co do jego historii, możesz uniknąć kłopotów. Jeśli znasz VIN i datę pierwszej rejestracji samochodu, możesz sobie sprawdzić co działo się z samochodem od jego nowości. Musisz tylko założyć sobie profil zaufany i dzięki niemu zalogować się w rządowym serwisie historiapojazdu.gov.pl. 

Usługa jest bezpłatna. Aby z niej skorzystać musisz zalogować się za pomocą profilu zaufanego (epuap.gov.pl/wps/portal). Przygotuj numer rejestracyjny oraz VIN interesującego Cię auta, a także datę pierwszej rejestracji. Jeśli wybrany przez nas samochód jest w bazie zagranicznej, to w zakładce „Dane zagraniczne” zobaczysz informacje w siedmiu kategoriach:

  • Kradzież,
  • Złomowanie,
  • Powypadkowy,
  • Uszkodzony,
  • "Przekręcony" licznik,
  • Niedopuszczony do ruchu,
  • Służył jako taxi.

W systemie widoczne są nie tylko pojazdy sprowadzone z zagranicy i już zarejestrowane w Polsce, ale także zagraniczne auta, które jeszcze nie znalazły się w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a są już są oferowane do sprzedaży za granicą.

W przypadku potwierdzenia danej kategorii, w systemie pojawi się alert zaznaczony czerwonym wykrzyknikiem. Jeśli pojazdu nie ma w bazie zagranicznej, system również o tym poinformuje – na ekranie wyświetli się stosowna informacja tekstowa.

Historiapojazdu.gov.pl umożliwia sprawdzenie aut pochodzących z wybranych krajów europejskich (m.in. z Francji, Belgii, Holandii, Włoch, Szwecji) a także z USA i Kanady. opr. [email protected]







Dziękujemy za przesłanie błędu