Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
01/02/2024 - 15:15

Gdzie w weekend na narty? Jakie warunki i pogode na stokach w okolicy Nowego Sącza

Jaka pogoda dla narciarzy na weekend 2.02. - 4.02. 2024? Czy na stokach Beskidu Sądeckiego i w okolicy będzie można pojeździć na nartach?

Jakie warunki narciarskie będą czekać na narciarzy na stokach Sądecczyzny w pierwszy weekend lutego? Czy na ferie spadnie śnieg? Prognozy nie są zbyt optymistyczne, ale w stacjach narciarskich zapewniają, że warunki do szusowania będą.

Zdaniem meteorologów, zgodnie z długoterminową pogodą na weekend dla Nowego Sącza  i okolic, w piątek (2.02.2024) temperatura wyniesie co najwyżej 4 stopnie Celsjusza, ale z powodu wiatru odczuwalna temperatura może przez to spaść stopień poniżej zera. Powieje też wiatr w kierunku zachodnim.

Pogoda na weekend

W sobotę (3.02. 2024) będzie ocieplenie: do  8 stopni Celsjusza. Zamiast śniegu popada jednak deszcz. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów meteorolodzy oceniają na 46 proc. Noc może być chłodna. W górach temperatura spaść może do zera. W niedzielę (4.02.2024) jeszcze cieplej. Termometry pokażą 10 stopni w ciągu dnia a prawdopodobieństwo wystąpienia opadów w niedzielę wynosi 46 proc.

Co to oznacza dla narciarzy?

Warunki idealne może nie będą, ale mamy na to swoje sposoby, usłyszeliśmy w jednej ze stacji narciarskich na Sądecczyźnie w czwartek (1.02.2024) wieczorem. - Do piątku warunki narciarskie oceniam na bardzo dobre, potem ewentualnie mogą się zmienić na dobre. Trzeba pamiętać, że w górach zawsze jest kilka stopni zimniej niż na przykład w dolinie jaką jest Nowy Sącz. Do tego mamy sztuczne naśnieżanie a wyciągi działają - dodaje.

Narciarze mają jednak nadzieją, że ferie w lutym 2024 roku będą śnieżne. Ostatnie opady białego puchu odnotowano tu bowiem dość dawno, bo 27 stycznia.(BS, fot:jm)Dziękujemy za przesłanie błędu