Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
14/06/2018 - 14:20

Po Europie na rowerze. Oto pięć ciekawych szlaków Starego Kontynentu

Zamierzacie spędzić wakacje w nietypowy sposób, na przykład przemierzając Europę rowerem? To idealny sposób na obejrzenie okolic najbardziej znanych miast i na kondycję!

 Zaplanowanie idealnej wycieczki rowerowej może być trudne, ale przygotowaliśmy dla was 5 rożnych szlaków. Różnią się od siebie trudnością i długością, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

1. Francja: Canal du Midi

Canal de Midi

Ten piękny (i całkowicie płaski) szlak prowadzi wzdłuż 240-kilometrowego kanału na południu Francji, z Tuluzy do Etang de Thau, niedaleko Morza Śródziemnego.

Szlak prowadzi przez miasteczka i obrzeża miast, wzdłuż zielonego, spokojnego kanału. Szlakiem spacerują również piesi, nie jest to droga jedynie dla rowerzystów. Droga bywa wyboista, ale to część całej zabawy!

Najlepiej wybrać się tam wiosną lub jesienią, ale jeśli nie boicie sie opalnizny, lato też będzie dobrym wyborem. Droga kończy się w Tuluzie, więc sprawdzcie ofertę noclegową i odpocznijcie po dużym wysiłku w tym przepięknym mieście. Fot: Rob Glover

2. Chorwacja: Wybrzeże Dalmatyńskie

Szlak biegnący między Pulą i Dubrovnikiem zabierze Was na wycieczkę po słynnym Wybrzeżu Dalmatyńskim.

Po drodze będziecie mogli podziwiać chorwackie wybrzeże i niebesko-turkusowy Adriatyk i zatrzymać się na jednej z przepięknych plaż lub parków naturalnych. Po przejechaniu całej trasy możecie zatrzymać się na kilka dni w Dubrovniku i poświecić trochę czasu na zasłużony odpoczynek!

3. Anglia: The Downs and Weald route

Ten długi szlak (263km) zabierze Was z Londynu do Hastings.

Trasa jest dość długa, ale po drodze możecie zatrzymać się w licznych miasteczkach.

W trakcie przejażdżki możecie odwiedzić na przykład Brighton, tradycyjne angielskie portowe miasteczko. Nie możecie tu liczyć na tak słoneczną pogodę, jak we Francji, ale z pewnością brak słońca wynagrodzą Wam serwowane tu przysmaki: fish and chips i słodycze.

4. Hiszpania: El Camino Santiago

Na pewno słyszeliście o tym słynnym szlaku, który pokonują pielgrzymi w kierunku Katedry Santiago de Compostela, ale teraz można go pokonać nie tylko pieszo.

Teraz można dojechać do tej niesamowitej katedry na rowerze! Szlak prowadzi przez zmieniające się krajobrazy i małe hiszpańskie miasteczka.

Nie musicie pokonywać całej drogi: Camino Francés ma długość około 775 km! Zaczyna się we Francji, w Saint-Jean-Pied-de-Port i prowadzi przez takie miasta jak Pamplona, Logrono, Burgos i Leon. Sprawdźcie hostele we Francji i zacznijcie planować podróż życia!

5. Austria i Węgry: Z Wiednia do Budapesztu

Ten przepiękny szlak zaczyna się w Wiedniu i biegnie wzdłuż Dunaju przez Austrię, Niemcy, Węgry i Słowację, przez miasteczka i wsie, a kończy się w Budapeszcie.

Po drodze możecie zajrzeć na przykład do stolicy Słowacji, Bratysławy, lub po prostu podziwiać dzieła natury. Jeżeli przed rozpoczęciem wycieczki chcecie nabrać sił w Wiedniu, znajdziecie tam świetne noclegi.

Żródło: hotelsclub

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach