Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
01/06/2020 - 10:00

Dziś Dzień Dziecka. Choć dzieciństwo już dawno minęło, zrób prezent także sobie!

Kto nie chciałby choć na chwilę znów stać się dzieckiem? Pozbyć się trosk, problemów i codziennych zmartwień? Żyć wolniej, cieszyć się z niewielkich spraw? Dzień Dziecka to dobra okazja, by przypomnieć sobie, że w każdym z nas są mali chłopcy i małe dziewczynki.

Obchody Dnia Dziecka najlepiej zacząć od samego rana. Zawsze wcześnie budzisz swoje maluchy? Nie pospieszaj ich, a w tym czasie zastanów się, co najbardziej lubią jeść na śniadanie. Nie narzekaj, że zjadły za dużo lub za mało. To ich święto – ma być wyjątkowe. Często wielką atrakcją dla małych dzieci jest wspólne mycie samochodu, majsterkowanie z tatą w garażu albo domowe porządki na strychu i odkrywanie rzeczy, o których istnieniu nie miały pojęcia.

Na ten dzień nasze dzieci czekają cały rok. Zwykle nie oczekują od nas wielkich i drogich prezentów. Najważniejszy jest dla nich wspólnie spędzony czas lub oryginalny drobiazg. Zawsze, bez wyjątku i na każdą okazję robiłam rodzicom laurki. To była moja tradycja. Kiedyś jednak nieśmiało poprosiłam ich, aby to oni narysowali coś dla mnie. Nie miałam pojęcia, czego się spodziewać i czy w ogóle potrafią coś takiego dla mnie zrobić. Efekt? Łzy wzruszenia i pamiątka, którą mam do dziś.

Zobacz także: To naprawdę oni! Te dzieci to dziś bardzo ważni sądeccy politycy

Dosyć o dzieciach. Być może to święto przypomina ci tylko o upływie lat, jednak powinieneś zrobić prezent również sobie! Zgoda – lata dzieciństwa już dawno minęły, jednak każdy pretekst jest dobry, aby zdobyć się na odrobinę lenistwa i niecodzienne przyjemności. Poza tym już zawsze będą w nas - dorosłych - mali chłopcy i małe dziewczynki.

Dzieci mają prawo być sobą. Mogą popełniać błędy i posiadać własne zdanie. Oczekują szacunku i mają niezwykłą umiejętność dążenia ze wszystkich sił do tego, czego pragną. Niektórzy mówią, że nie ma dzieci. Są ludzie.

[email protected], fot. Pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)