Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
16/09/2019 - 12:00

Dożynki w Kasinie Wielkiej z "Trzcinicokami" i "Kasinianami - Zagórzanami"

Zaszczytny obowiązek organizacji lokalnego święta dziękczynienia za plony przypadł tym razem w udziale sołtysowi i Radzie Sołeckiej oraz mieszkańcom osiedli Ślagi, Kołacze i Turonie, do których dołączyły osiedla: Dziurki i Ziębiaki oraz rodzina z osiedla Łukasze.


dożynki w Kasinie Wielkiej
Głównym punktem uroczystości była msza dziękczynna, podczas której delegacje kasinian złożyły piękny wieniec dożynkowy i dary ołtarza zebrane z własnych pól. Eucharystii przewodniczył miejscowy proboszcz, ks. Wiesław Maciaszek.  Po wspólnej modlitwie był czas na integracje i zabawę. Spod kościoła barwny korowód dożynkowy przeszedł do remizy OSP, gdzie na gości czekało wiele atrakcji.

Można było degustować rożne smakołyki przygotowane przez organizatorów. Swoją cegiełkę do poczęstunku dołożyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich  częstując przepysznym bigosem.  Dzieci korzystały z placu zabaw, starsi bawili się przy muzyce ludowej kapeli Trzcinicoki z Trzcinicy koło Jasła, a potem przy dźwiękach zespołu WICERSI.  Imprezę, jak co roku, uświetnił występ orkiestry dętej „Echo Zagórzan” oraz Zespołu Regionalnego „Kasinianie - Zagórzanie”. Najmłodszym dużą frajdę zrobił pan Andrzej, wożąc ich pięknie przystrojonym na tę okazję wozem dożynkowym. 

Kasińskie dożynki nie byłyby tak uroczyste gdyby nie pomoc i zaangażowanie wielu osób. Finansowo organizację dożynek wsparło Kółko Rolnicze. Część pieniędzy na organizację lokalnego święta plonów pochodziło z Urzędu Gminy Mszana Dolna, Funduszu Sołeckiego wsi Kasina Wielka, przeznaczonego na promocję. (Adam Wrzecionek). Fot. Renata Skowronek - Wiśniowska

Dożynki w Kasinie Wielkiej. W podzięce za plony
W Kasinie Wielkiej (gmina Mszana Dolna) odbyły się tradycyjne dożynki. Obejrzyjcie zdjęcia. Fot. Renata Skowronek-Wiśniowska


Dziękujemy za przesłanie błędu