Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
12/03/2019 - 10:05

Dla chorej Wiktorii ze Śnietnicy zagrają Baciary

W lutym u 5-letniej Wiktorii ze Śnietnicy (gmina Uście Gorlickie) lekarze zdiagnozowali nowotwór złośliwy (chłoniak limfoblastyczny komórek T). Jedyną szansą na wyleczenie dziewczynki jest długotrwała chemioterapia. 30 marca (sobota) zagrają dla niej charytatywnie m.in. Baciary i Magic Band.

Gdy 5 lat temu  Wiktoria przyszła na świat, lekarze zdiagnozowali u niej Zespół Turnera. Od pierwszych dni życia dziecko musi więc przyjmować leki, które możliwie maksymalnie niwelują objawy choroby.

W lutym tego roku, u dziewczynki lekarze wykryli złośliwy nowotwór - chłoniak limfoblastyczny komórek T. Jedyną szansą dla dziewczynki jest długotrwała chemioterapia.

Oprócz Wiktorii w rodzinie jest jeszcze dwójka dzieci: 7-letni Rafał i dwumiesięczna Blanka, dlatego tata, aby móc zająć się nimi musiał zrezygnować z pracy.  5-latka, wraz z mamą przebywa w szpitalu,  gdzie jest leczona chemioterapią. - "5 lutego cały świat wywrócił się nam do góry nogami, dlatego bardzo prosimy o pomoc".- apelują  rodzice na stronie zrzutki.plCelem zbiórki na stronie https://zrzutka.pl/tuw8ch jest "koszt pobytu w szpitalu z dzieckiem z powodu rezygnacji z pracy". Do 12 marca zebrano ponad 27 tysięcy złotych. Ponadto na faceboku trwa licytacja rozmaitych przedmiotów.

A w sobotę, 30 marca w remizie strażackiej w Śnietnicy zagrają dla Wikusi m.in. Baciary i Magic Band. Będą też licytacje, występ zespołu z Tylicza „Pogranicze”, stoiska z łakociami i rękodziełem.

(MK) fot.

Zródło: zrzutka.pl. , plakat,Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)