Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
03/10/2020 - 06:10

Czy zostanie gwiazdą? Mateusz z Sącza poszedł po szansę na sukces do telewizji

Gdyby zebrać w jednym miejscu tych, którzy z Nowego Sącza i okolicznych miejscowości poszli po sławę do telewizyjnych, muzycznych programów zrobiłby się prawdziwy tłum. Niektórym się udało. Michał Szczygieł, finalista The Voice of Poland koncertuje i nagrywa płyty. Czy gwiazdą zostanie też Mateusz Rajski, który swojej szansy szuka w programie „Szansa na Sukces”?

 Czytaj też Ale Lachersi na festiwalu w Opolu dali czadu. Mają szanse na wygraną

Jak na razie w „Szansie na sukces” największy sukces odniósł Tomasz Jarosz lider zespołu Lachersi, który dzięki udziałowi w programie otrzymał przepustkę na Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Teraz szczęścia w telewizyjnym show próbuje Mateusz Rajski z Nowego Sącza.

- Muzyka to moja pasja. Śpiewam od dziecka – mówi w rozmowie z „Sądeczaninem” - Choć jestem amatorem i nie kształciłem się w tym kierunku, sam komponuję swoje utwory, do których nagrywam teledyski i wrzucam do sieci.

Do udziału w programie zachęcili Mateusza przyjaciele. Ale „Szansa na sukces” jest trochę jak ruletka. Nigdy nie wiadomo z czyim repertuarem przyjdzie się zmierzyć tym, którzy pomyślnie przejdą casting. Rajski będzie śpiewał utwór z repertuaru zespołu Bajm.

- Lubię gitarowe ciężkie granie. Wychowałem się na Black Sabath i Iron Maiden, ale Bajm też lubię, choć utwory, z którymi trzeba się zmierzyć nie są łatwe do wykonania. Beata Kozidrak ma niesamowity wokal i śpiewa bardzo wysoko. To wyzwanie, szczególnie kiedy musi śpiewać to mężczyzna.
Czy Mateusz Rajski wygra swoją szansę?

Czytaj też Jak Michał Szczygieł zaskoczył „ na spontanie” swoich fanów [WIDEO]

- Muzyka to nie są wyścigi, to nie jest konkurencja – podkreśla. - Niekoniecznie trzeba taki program wygrać, żeby potem zaistnieć na rynku muzycznym. To na pewno okazja, do tego, żeby się pokazać nie tylko szerszej publiczności, ale także muzycznym producentom, którzy program oglądają.    

O tym, jak pójdzie Mateuszowi przekonamy się już w niedzielę po piętnastej, kiedy zostanie wyemitowany kolejny odcinek „Szansy na sukces” Ten dzień będzie dla muzyka szczególny jeszcze z jednego powodu. W sieci ukaże się premiera jego nowego nagrania pod tytułem „Strach”([email protected])
  
 Dziękujemy za przesłanie błędu