Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
29/06/2020 - 23:00

Czekali, aż się doczekali. Strażacy z Muszyny będą mieć nowy wóz strażacki

Dzięki realizacji tegorocznej edycji „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych” Ochotnicza Straż Pożarna w Muszynie, po wielu latach starań, otrzymała promesę na zakup nowego, średniej wielkości samochodu, przeznaczonego do akcji ratowniczo-gaśniczych.

W piątek, 26 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie uroczyście strażakom przekazano promesy, potwierdzające uzyskanie środków pieniężnych na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Dzięki realizacji tegorocznej edycji „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych” (Część 1. Dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych) Ochotnicza Straż Pożarna z Muszyny wzbogaci się o nowy, średniej wielkości samochód, przeznaczony do potrzeb akcji ratowniczo-gaśniczych. Gmina Muszyna na jego zakup przeznaczy 200 tyś. zł.

Miasto i Gminę Uzdrowiskową Muszyna reprezentował zastępca burmistrza Włodzimierz Tokarczyk, zaś jednostkę OSP Folwark jej prezes Bogumił Polański.

W sumie w Małopolsce zakupione zostaną 52 samochody ratowniczo-gaśnicze o łącznej wartości ponad 40 milionów złotych. Nowe wozy bojowe to wyraz wsparcia, a zarazem uznania dla wszystkich strażaków ochotników. Przekazane środki finansowe to inwestycja w bezpieczeństwo zarówno mieszkańców Małopolski, jaki i osób, odwiedzających tej region.

 (MK) 

Źródło i fot. KW PSP Kraków.Dziękujemy za przesłanie błędu