Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 15 listopada. Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda
06/07/2019 - 06:10

„Czas na miłość”. Wzruszająca wystawa podopiecznych dziecięcego hospicjum

„Czas na miłość” to wzruszająca wystawa fotografii Jacka Tarana, wolontariusza hospicjum dla dzieci Alma Spei w Krakowie, którą można oglądać w Krynicy-Zdroju, w pobliżu Kościoła Zdrojowego. U zbiegu ulic Kościelnej i Cichej, ekspozycja będzie dostępna do 30 lipca.

Wolontariusze z domowego hospicjum Alma Spei w Krakowie wymyślili, że zrobią chorym dzieciom i ich rodzinom zdjęcia. Do projektu zaprosili profesjonalistów.

Na ich propozycję odpowiedzieli krakowscy fotograficy: Beata Frysztacka i Jacek Taran, związany z "Tygodnikiem Powszechnym". Pracowali wiele tygodni, z ośmioma rodzinami.

W ten sposób powstały wzruszające zdjęcia, do których pozowali mali podopieczni hospicjum.

W ramionach mamy, taty, babci. Na kanapie; w otoczeniu zabawek, z kokardą we włosach, opatrunkiem na ręce, rurką w nosie. Teraz kilkanaście zdjęć można oglądać w Krynicy-Zdroju.

Hospicjum Alma Spei działa od 2008 roku, zapewnia specjalistyczną, medyczną pomoc domową. dzieciom z województwa małopolskiego.

–" Działamy na rzecz przełamywania barier w kontaktach z niepełnosprawnymi". – mówią wolontariusze – "Chcielibyśmy pokazać, że życie z niepełnosprawnym dzieckiem może być pełnowartościowe i nieść wiele radości".


Alma Spei propaguje ideę wolontariatu młodzieżowego. – "Chcielibyśmy pokazać młodzieży alternatywne np. dla komputera sposoby spędzania wolnego czasu i uwrażliwić na los ludzi chorych. Pomaganie wzbogaca! – dodają wolontariusze– "Bądźmy razem z tymi, którzy zmagają się z ciężką chorobą".

Jak można pomóc hospicjum? Zajrzyj www. almaspei.pl

(MK) fot. aut.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu