Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
22/12/2020 - 14:55

Czarno-biała Sądecczyzna (6). Defilada i wyjazd na narty po sądecku

Kolejne archiwalne zdjęcia, które przedstawiamy ukazują m.in. przedwojenną Sądecczyznę przykrytą śniegiem oraz odbywające się w Nowym Sączu defilady. Potraficie powiedzieć na ich temat coś więcej?

Pierwsze zdjęcie pochodzi prawdopodobnie z defilady hufca ZHP przy Gimnazjum, która odbywała się na ulicy Jagiellońskiej w Nowym Sączu 3 maja 1930 roku. Na pierwszym planie widzimy orkiestrę. Są również tłumy sądeczan, którzy przyglądają się całemu wydarzeniu.

Zobacz także: Czarno-biała Sądecczyzna (5). Wiecie co to za miejsca? Dostrzegacie zmiany?

Również druga fotografia pochodzi najprawdopodobniej z tego samego wydarzenia. Także tutaj możemy zauważyć bardzo wielu obserwatorów. Zdjęcie wykonano na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej z Wałową.

Kolejna fotografia to widok na Nowy Sącz z wieży ratuszowej. Jest to widokówka wyprodukowana  w Zakładach Graficznych „Akropol” w Krakowie w latach dwudziestych XX wieku. Na pewno powstała po roku 1923, gdy założony został zakład.

Zobacz także: Czarno-biała Sądecczyzna (4). Zamek, okupacja i warsztaty kolejowe. Poznajecie?

Ostatnie prezentowane zdjęcia to zbiór fotografii. Przedstawiają narciarzy w Beskidzie Sądeckim. Jak widzimy, pochodzą z lutego 1937 roku. Co najbardziej rzuca wam się w oczy w zimowej scenerii „czarno-białej” Sądecczyzny? To były czasy...

Być może ktoś z was rozpoznaje siebie na załączonych zdjęciach lub zna dokładną historię tych fotografii? Zapraszamy do dzielenia się informacjami. Jeśli również macie stare fotografie, chcielibyście je nam udostępnić, zachęcamy do wysyłania skanów wraz z opisem na adres redakcja@sadeczanin.info. Przysyłajcie też zdjęcia, o których nic nie wiecie, może ktoś pomoże je opisać. (MP), fot.: Archiwum MS.

Czarno-białe zdjęcia Sądecczyzny
Sądecczyzna na czarno-białych zdjęciach. Zobaczcie jak dawniej wyglądał nasz region.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020