Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
10/05/2021 - 12:20

Czarno-biała Sądecczyzna (22). Rożnów bez zapory, Stary Sącz 100 lat temu

Zastanawialiście się jak wyglądał Rożnów bez zapory? Przekonacie się oglądając kolejne archiwalne zdjęcia z cyklu „Czarno-biała” Sądecczyzna. Podczas podróży do przeszłości odwiedzimy również m.in. Krynicę oraz Muszynę.

fot.: fotopolska.eu

Na pierwszym zdjęciu widzimy rynek w Muszynie podczas II wojny światowej. Wykonano je w latach 1939-1942. 

Więcej archiwalnych zdjęć zobaczysz TUTAJ

fot.: fotopolska.eu

Kolejne  zdjęcie to rynek w Starym Sączu. Widzimy sklep Chaima Lampla, w którym można było kupić m.in. przybory szkolne. Wykonano je w latach 1905-1914.

fot.: fotopolska.eu

Trzecie zdjęcie to także rynek. Tym razem w Limanowej. Fotografia pochodzi z 1905 roku.

fot.: fotopolska.eu

Przenosimy się do Krynicy. Na zdjęciu z 1915 roku znajduje się nieistniejący most przy ul. Ebersa.

fot.: fotopolska.eu

Ostatnie zdjęcie to wczesne lata 30. XX wieku. Zrobiono je w miejscu, gdzie kilka lat później wybudowano zaporę na Dunajcu w Rożnowie.

Być może ktoś z was zna dokładną historię tych fotografii? Zapraszamy do dzielenia się informacjami. Jeśli również macie stare fotografie, chcielibyście je nam udostępnić, zachęcamy do wysyłania skanów wraz z opisem na adres redakcja@sadeczanin.info. Przysyłajcie też zdjęcia, o których nic nie wiecie, może ktoś pomoże je opisać.

Macie w domach pamiątki z dawnych lat? Podzielcie się z nami. Wykonajcie zdjęcia lub skany, opiszcie i wyślijcie. Wspólnie możemy stworzyć wirtualne muzeum Sądecczyzny. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: fotopolska.eu)Dziękujemy za przesłanie błędu