Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
12/04/2021 - 13:35

Czarno-biała Sądecczyzna (17). Podziemie Nowego Sącza, jarmark w Łącku

W kolejnej odsłonie cyklu „Czarno-biała Sądecczyzna” zajrzymy m.in. do podziemi Nowego Sącza. Odwiedzimy również jarmark odbywający się dawno temu w Łącku. Zapraszamy do obejrzenia archiwalnych fotografii.

Na pierwszym zdjęciu widzimy kramy podczas odbywającego się w Łącku jarmarku. Sprzedawane są na nim m.in. paski i rzemienie. Fotografię wykonano w 1933 roku.

Drugie zdjęcie zrobiono w 1928 roku, podczas wizyty w Nowym Sączu prezydenta kraju Ignacego Mościckiego. Widzimy jego przejazd przez rynek.

Zobacz więcej archiwalnych zdjęć: Czarno-Biała Sądecczyzna (16). Lotnisko w Nowym Sączu, powódź w Łącku

Trzecia fotografia, wykonana w dwudziestoleciu międzywojennym, przedstawia fragment rynku w Bobowej.

Pora zajrzeć do podziemi Nowego Sącza. Na zdjęciu widzimy architekta i kierownika odbudowy zamku królewskiego w nowoodkrytym chodniku podziemnym. Zdjęcie wykonano między rokiem 1920, a 1939.

Zobacz również: Czarno-biała Sądecczyzna (15). Francuscy politycy w Nowym Sączu, skoki w Krynicy

Na ostatniej z prezentowanych fotografii naszym oczom ukazują się tłumy ludzi na ulicy Jagiellońskiej w Nowym Sączu. Uczestniczą w uroczystości w 1929 roku.

Być może ktoś z was zna dokładną historię tych fotografii? Zapraszamy do dzielenia się informacjami. Jeśli również macie stare fotografie, chcielibyście je nam udostępnić, zachęcamy do wysyłania skanów wraz z opisem na adres redakcja@sadeczanin.info. Przysyłajcie też zdjęcia, o których nic nie wiecie, może ktoś pomoże je opisać. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Narodowe Archiwum Cyfrowe)Dziękujemy za przesłanie błędu