Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
15/03/2021 - 13:05

Czarno-biała Sądecczyzna (15). Francuscy politycy w Nowym Sączu, skoki w Krynicy

W Krynicy istniała kiedyś skocznia narciarska, na której rozegrane zostały Mistrzostwa Polski. Do dzisiaj zachowały się zdjęcia z tego wydarzenia. W kolejnej odsłonie cyklu „Czarno-Biała Sądecczyzna” prezentujemy również m.in. powitanie w Nowym Sączu francuskich polityków.

Na pierwszym zdjęciu, wykonanym w 1929 roku na sądeckim dworcu, widzimy francuskich parlamentarzystów, których uroczyście witano w naszym mieście.

Kolejne zdjęcie to panorama Nowego Sącza. W oczy rzucają się oczywiście ogromne pustkowia oraz stogi siana, które się na nich znajdują. Fotografię wykonano w 1936 roku.

Więcej archiwalnych zdjęć zobaczysz tutaj: Czarno-Biała Sądecczyzna (14). Tłumy pod sądeckim ratuszem, mauzoleum w Sękowej

Również z 1936 roku pochodzi trzecia prezentowana fotografia. Widzimy pojazd oraz pasażerów oczekujących na transport. Po lewej stronie znajduje się także przydrożna kapliczka.

Skoki narciarskie w naszym regionie? Kiedyś tak było. W 1924 roku w Krynicy rozegrano Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie sportu. Jak widzimy, by podziwiać ówczesnych skoczków, pod obiektem zgromadziła się liczna widownia.

Więcej archiwalnych zdjęć znajduje się również tutaj: Czarno-Biała Sądecczyzna (13). Gorlice, Biecz i widok na Poprad

Piąta fotografia przedstawia most na Kamienicy w Nowym Sączu. Jeden z jego filarów jest zabezpieczony przed zawaleniem. Wykonano ją 1934 roku.

Być może ktoś z was zna dokładną historię tych fotografii? Zapraszamy do dzielenia się informacjami. Jeśli również macie stare fotografie, chcielibyście je nam udostępnić, zachęcamy do wysyłania skanów wraz z opisem na adres redakcja@sadeczanin.info. Przysyłajcie też zdjęcia, o których nic nie wiecie, może ktoś pomoże je opisać. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Narodowe Archiwum Cyfrowe)Dziękujemy za przesłanie błędu