Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
21/01/2020 - 22:15

Co sądeczanie sądzą o swoich babciach? Nasza sonda "na wnuczka"

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci. Dla wielu z nas jest to dzień wyjątkowej refleksji - jesteśmy szczególnie wdzięczni za rady i przestrogi, jakie otrzymaliśmy od dziadków. A jakie są sądeckie babcie? Przeprowadziliśmy sondę wśród mieszkańców Nowego Sącza, zobaczcie sami!

- Robiła najlepsze na świecie placki ziemniaczane i gołąbki. Co prawda było to bardzo dawno, bo zmarła w 1984r., ale pamiętam dokładnie zapach jej szafy i ciepło - mówi jedna z mieszkanek Nowego Sącza. - Wspierała mnie i zawsze dawała cenne rady. Przede wszystkim, żebym jako kobieta była w życiu ostrożna. 

Postanowiliśmy także odwiedzić sądecki Klub Seniora, w którym babcie świętują w sposób szczególny. Wspólnie gotują i przygotowują się na obchody swojego święta. - Swoim wnukom chciałam przekazać, żeby częściej nas odwiedzali - mówi jedna z kobiet. Niestety nie każdy ma możliwość podziękować dziadkom osobiście, wielu nawet nie miało okazji ich poznać. Pamiętajmy, aby w tych dniach odwiedzić naszych zmarłych dziadków na cmentarzach i zapalić znicz.

Czytaj też: Dzień Babci i Dziadka. Skąd się wziął pomysł na obchodzenie ich święta?

Co jeszcze sądeczanie myślą o swoich babciach? Zobaczcie w wideo.

k.kos@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020