Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
18/05/2018 - 12:50

Co podarować na dzień dziecka? 10 sprawdzonych prezentów dla dzieciaków!

Dzień dziecka obchodzony 1 czerwca jest już tuż, tuż i warto zastanowić się nad prezentem, który podarujemy z tej okazji. Wybór podarunków jest ogromny, a przy tym niezwykle trudny i wcale nie są to tylko zabawki, chociaż zajmują oczywiście najbardziej zaszczytne miejsce na liście dziecięcych marzeń.

Możemy jednak zdecydować się również na inne upominki. Przedstawiamy 10 różnych, ale uniwersalnych prezentów na dzień dziecka, które mogą sprawić prawdziwą frajdę zarówno chłopcu, jak i dziewczynce! Pamiętajmy tylko o tym, aby dopasować ten konkretny upominek do charakteru i zainteresowań dziecka. Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że niespodzianka będzie udana!

1. Wycieczka do Zoo

Praktycznie wszystkie dzieci, zarówno te starsze, jak i młodsze, kochają zwierzęta i są nimi zafascynowane. Edukacyjna wycieczka do Zoo to prawdziwa przygoda. I co istotne, tak samo się podoba za każdym razem i nawet jeśli dziecko było już kiedyś w Zoo, to kolejna wyprawa również powinna mu się spodobać.

2. Kinowy seans ulubionej bajki lub filmu dla dzieci

Świetnym pomysłem niematerialnego prezentu jest seans kinowy. Wspólne obejrzenie ulubionej bajki lub filmu to dla dziecka nie tylko świetna rozrywka, ale również bezcenne chwile spędzone z najbliższymi osobami. Jeśli zatem znamy upodobania filmowe dziecka, to warto sprawić mu właśnie tego typu niespodziankę.

3. Wycieczka turystyczna lub wypoczynkowa

Ciepłe i długie dni sprzyjają również większym wyprawom turystycznym lub wypoczynkowym na łonie natury. Może to być zarówno całodniowa wycieczka obejmująca zwiedzanie miejsca, które dla dziecka jest szczególnie interesujące, jak i całodniowy wypad w plener, gdzie spędzimy z naszą pociechą czas na wspólnej zabawie. Bardzo często taki właśnie prezent, jest dla dziecka najbardziej wartościowy, biorąc pod uwagę szybkie tempo życia i coraz mniejszą ilość czasu, który możemy poświęcić najbliższym.

4. Coś ekstremalnego

Dzień dziecka to także świetny moment na przełamywanie własnych ograniczeń i zapoczątkowanie nowych pasji. Może być to świetna okazja do zabrania dziecka na ekstremalną przygodę, oczywiście dostosowaną do jego możliwości i wieku. Wyprawa do małpiego gaju, gokarty, a nawet ścianka wspinaczkowa, to ciekawe propozycje dla aktywnych dzieciaków, które lubią poznawać nowe rzeczy.

5. Zabawki edukacyjne – okulary VR dla dzieci

Zabawki to nieodłączny element dzieciństwa i jeśli nie możemy zabrać nigdzie swojej pociechy, to można sprezentować jej na dzień dziecka coś, co poszerza horyzonty. Olbrzymią popularnością w ostatnim czasie cieszą się okulary 3d (VR) dla dzieci, które pozwalają na odbycie niesamowitych podróży wirtualnych pełnych ciekawych informacji i nowych doświadczeń.

6. Basen dla dzieci

Jako że od dnia dziecka do rozpoczęcia kalendarzowego lata dzieli zaledwie 20 dni, dobrym pomysłem jest sprezentowanie dziecku ogrodowego basenu, który zapewni mu frajdę na całe wakacje. Wielkość basenu należy dostosować do wieku dziecka, tak by był dla niego bezpieczny, ale równocześnie na tyle duży, aby mogło się w nim swobodnie bawić.

7. Wyrzutnie wodne

Skoro jesteśmy przy temacie wody i lata, to kolejnym pomysłem na prezent umożliwiający zabawę na dworze są wyrzutnie wodne, czyli swojego rodzaju pistolety na wodę. Taki prezent idealnie sprawdzi się dla rodzeństwa w podobnym wieku, które będzie mogło bawić się aktywnie na świeżym powietrzu przez wiele godzin.

8. Klocki konstrukcyjne

Ta propozycja sprawdza się praktycznie zawsze, większość dzieciaków uwielbia układać klocki. A co istotne, zabawa nimi nie tylko pełni rolę rozrywki, ale także rozwija szereg przydatnych umiejętności, takich jak kreatywne myślenie, zdolności manualne, a przy zabawie w większym gronie także te społeczne.

9. Puzzle

Puzzle to także ten rodzaj prezentu, który sprawdzi się praktycznie zawsze i to w przypadku dzieci różnej płci oraz w różnym wieku. Nie zmienia to faktu, że decydując się na ten prezent dla dziecka, musimy dostosować wielkość puzzli, ilość elementów, a także ich tematykę do wieku dziecka oraz jego zainteresowań.

10. Gry planszowe i gry towarzyskie

Naszą ostatnią propozycją są gry planszowe lub inne gry towarzyskie. Taki prezent najlepiej sprawdzi się tam, gdzie jest większa liczba domowników. Wspólna zabawa przy Monopolu czy Kalamburach to naprawdę świetna rozrywka, umożliwiająca zacieśnianie więzów rodzinnych. Pamiętajmy jednak, że jeśli ją podarujemy dziecku, koniecznie musimy znaleźć czas, aby wspólnie z nim w nie pograć.

Inspiracji na prezenty dla dzieci jest wiele. Powyższe przykłady to jedynie wierzchołek góry lodowej, jednak są one na tyle uniwersalne, że spodobają się praktycznie każdemu dziecku. Z punktu widzenia rodziców jest to jednak dodatkowe obciążenie finansowe, a jeśli mamy do obdarowania kilkoro dzieci, to może być ono dość dotkliwe.

W takiej sytuacji warto zdecydować się na prezenty zbiorowe, takie jak basen, wycieczka czy wypad do kina. A w razie konieczności, aby nie zawieść dzieciaków, można również poratować się freezl.pl. Bo jakby nie było, dzień dziecka jest tylko raz w roku i wszystkie dzieciaki czekają na niego z niecierpliwością.

Artykuł sponsorowany.

Artykuł sponsorowany

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy SądecczyznyDziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach