Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
29/03/2020 - 21:20

Chełmiec i GDDKiA składają się na ekstra przejścia dla pieszych. Zobacz gdzie

Mimo ogłoszonej epidemii i związanych z tym ograniczeń w Chełmcu już w najbliższy wtorek 31 marca odbędzie się sesja rady gminy. Jeden z punktów będzie dotyczył porozumienia między gminą a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie podniesienia bezpieczeństwa na czterech przejściach dla pieszych prowadzących przez drogi krajowe nr 75 i 28.

Chełmiec i GDDKiA składają się na extra przejścia dla pieszych. Zobacz gdzie

W przypadku Wielogłów chodzi o miejsce przy kładce firmy Wiśniowski. Kolejne przejście, którego dotyczy uchwała funkcjonuje już w ciągu drogi krajowej nr 28 w miejscowości Piątkowa a następne dwa - w miejscowości Paszyn. O niebezpieczeństwach, które czyhają na pieszych uczestników ruchu w tych miejscach od dłuższego czasu alarmowali zarówno radni jak i sołtysi a sygnały te za pośrednictwem Urzędu Gminy trafiały do GDDKiA.

Zobacz też: Koronawirus dobił do reszty komunikację w gminie Chełmiec

GDDKiA z kolei, choć skłonna do interwencji, zastrzegała jednak od początku, że zmodernizuje tutejsze przejścia jedynie pod warunkiem, że gmina Chełmiec zrobi tu dedykowane oświetlenie, sygnalizację świetlną, a drogowcy z Rejonu Nowy Sącz z kolei wykonają dojście do przejścia i spocznik na pasach w ciągu krajówki. I takie też warunki zawarto w uchwale, która ma przypieczętować przedsięwzięcie.

Chełmiec zobowiązuje się, że sfinansuje różnicę pomiędzy udziałem GDDKiA w Krakowie a rzeczywistymi kosztami, bo GDDKiA dołoży 70 procent, jednak nie więcej niż 20 tys. zł brutto dla jednego oświetlenia, czyli na wszystkie przejścia maksymalnie 80 tysięcy złotych. By formalności stało się zadość przedstawione powyżej warunki muszą zaakceptować radni

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)