Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
12/11/2019 - 09:50

Chcesz przeżyć? Zabłyśnij w ciemności - pamiętaj o odblaskach!

Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu po raz pierwszy wzięła udział w Konkursie „Odblaskowa Szkoła” organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Odblaskowa szkoła nr 21
Cel akcji to zwrócenie uwagi dorosłych (rodziców, opiekunów i nauczycieli), by kontrolowali noszenie elementów odblaskowych przez dzieci w drodze do szkoły i ze szkoły.

W ramach X edycji odbywającego się w Małopolsce Konkursu "Odblaskowa Szkoła" uczniowie szkoły nr 21 zorganizowali m.in. szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-III na temat "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" i konkurs "Wiedza o bezpieczeństwie ruchu drogowego" dla klas IV-VI."

Uczniowie klas młodszych i starszych nakręcili też film: "Daj się zobaczyć", który został zamieszczony na kanale You Tube. Komisja oceniła prace plastyczne i wyłoniła najciekawsze, których autorzy zostali nagrodzeni. Na szkolnym holu  zorganizowana została wystawa wszystkich prac uczniów pod hasłem: „ Bezpieczna droga do szkoły”. 

W ramach prowadzonej przez szkołę akcji odbyło się również spotkanie z przedstawicielami policji oraz straży miejskiej. Służby te przygotowały dla uczniów prelekcję pod hasłem: "Jestem bezpieczny i widoczny na drodze” . Wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki i elementy odblaskowe. Zorganizowany został ,,marsz odblaskowy’’ po osiedlowych uliczkach. Uczniowie świetlicy szkolnej również dołączyli do promocji idei konkursu ,,Odblaskowa szkoła''. (opr. red.) Fot. SP nr 21Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)