Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
12/11/2019 - 09:50

Chcesz przeżyć? Zabłyśnij w ciemności - pamiętaj o odblaskach!

Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu po raz pierwszy wzięła udział w Konkursie „Odblaskowa Szkoła” organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Odblaskowa szkoła nr 21
Cel akcji to zwrócenie uwagi dorosłych (rodziców, opiekunów i nauczycieli), by kontrolowali noszenie elementów odblaskowych przez dzieci w drodze do szkoły i ze szkoły.

W ramach X edycji odbywającego się w Małopolsce Konkursu "Odblaskowa Szkoła" uczniowie szkoły nr 21 zorganizowali m.in. szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-III na temat "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" i konkurs "Wiedza o bezpieczeństwie ruchu drogowego" dla klas IV-VI."

Uczniowie klas młodszych i starszych nakręcili też film: "Daj się zobaczyć", który został zamieszczony na kanale You Tube. Komisja oceniła prace plastyczne i wyłoniła najciekawsze, których autorzy zostali nagrodzeni. Na szkolnym holu  zorganizowana została wystawa wszystkich prac uczniów pod hasłem: „ Bezpieczna droga do szkoły”. 

W ramach prowadzonej przez szkołę akcji odbyło się również spotkanie z przedstawicielami policji oraz straży miejskiej. Służby te przygotowały dla uczniów prelekcję pod hasłem: "Jestem bezpieczny i widoczny na drodze” . Wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki i elementy odblaskowe. Zorganizowany został ,,marsz odblaskowy’’ po osiedlowych uliczkach. Uczniowie świetlicy szkolnej również dołączyli do promocji idei konkursu ,,Odblaskowa szkoła''. (opr. red.) Fot. SP nr 21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu