Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
21/03/2014 - 08:10

Burmistrz i przewodnicząca rady na otwarciu konsulatu

Delegacja z Limanowej wzięła udział w otwarciu Konsulatu Generalnego Węgier w Krakowie.
Wśród zaproszonych gości byli m.in.: ministrowie spraw zagranicznych Polski i Węgier, kardynał Stanisława Dziwisz, prezydenta Krakowa, wojewoda małopolski, marszałek województwa małopolskiego.

Do Krakowa z Limanowej pojechała trzyosobowa delegacja: burmistrz Władysław Bieda, przewodnicząca Rady Miasta Irena Grosicka oraz prezes Limanowskiego Stowarzyszenia Historii Ożywionej Marek Sukiennik.

„Reaktywowanie corocznych obchodów Bitwy Limanowskiej na Jabłońcu i intensywne przygotowania do przypadającej w tym roku rocznicy stulecia bitwy czynione przez władze samorządowe miasta i Stowarzyszenie Jabłoniec 1914  zostały przez Madziarów zauważone i docenione” – czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Siedziba konsulatu mieści się w odrestaurowanym Pałacu Goetzów. Placówka obejmuje opieką konsularną teren sześciu województw. Ma prowadzić działalność promocyjną i kulturalną, a także rozwijać polsko-węgierską współpracę gospodarczą i turystyczną.

Nominację na stanowisko Konsula Generalnego Węgier w Krakowie otrzymała pani prof. dr hab. Adrienne Körmendy, historyk z wykształcenia, specjalizująca się m.in. w historii więzi społeczno-gospodarczych i politycznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

(M)

Źródło i fot. Urząd Miasta Limanowa Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe