Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
19/05/2020 - 11:10

Branża hotelarska: rezerwacje przekładane na jesień czy odwoływane?

Koronawirus nabroił w świecie. Nie ma branży, która by tego nie odczuła. Dlatego rozmawiamy z przedsiębiorcami z regionu, jak radzą sobie w tym trudnym czasie. Zweryfikowane plany, nowa rzeczywistość i nowe wyzwania czekają również hotelarzy.

Ośrodek Sanatoryjno-Wczasowy Hajduczek jest położony 15 minut spacerem od centrum Krynicy-Zdroju w cichej, zielonej okolicy. Obiekt posiada 50 pokoi, które będą stopniowo zapełniane już od drugiego, długiego, weekendu czerwca.

Ośrodek Sanatoryjno-Wczasowy Hajduczek w Krynicy-Zdroju

Czas, kiedy ośrodek nie przyjmował gości, został poświęcony na generalne porządki, remonty, szkolenia pracowników, wdrażanie wszystkich potrzebnych do działania nowych procedur. Dyrektor Ośrodka Sanatoryjno-Wczasowego, Anna Tomala, mówi, że wciąż pojawiają się telefony - goście pytają o wolne pokoje zarówno na turnusy rehabilitacyjne, jak i pobyty wypoczynkowe

Ośrodek Sanatoryjno-Wczasowy Hajduczek w Krynicy-Zdroju

Większość rezerwacji z kwietnia i maja została przełożona na jesień. Stosunkowo niewielu gości postanowiło odwołać swój pobyt. Szukając informacji o atrakcjach w Krynicy-Zdroju warto zajrzeć na bloga prowadzonego przez pracowników Hajduczka. 

Ośrodek Sanatoryjno-Wczasowy Hajduczek w Krynicy-Zdroju

W miejscu dawnego Gwarka, przy ulicy Świdzińskiego w Krynicy-Zdroju powstaje nowy obiekt – Willa pod Różami. Ze względu na epidemię wywołaną COVID-19, prace posuwają się nieco wolniej, jednak jak zapowiada Ewa Stańczyk, nowa właścicielka obiektu, willa na pewno będzie gotowa już we wrześniu, a może nawet wcześniej.

- Jestem już w połowie analiz bezpieczeństwa budynku i pozwoleń na jego użytkowanie głównie przez gości, relacjonuje Ewa Stańczyk. Końca dobiega renowacja: malowanie, wymiana wykładzin dywanowych na panele podłogowe, zmiana oświetlenia, mebli. Właścicielka w nowym obiekcie stawia na zieleń, jako kolor nadziei, której dziś tak bardzo nam wszystkim potrzeba.

 Poza tym uczę się mojego nowego domu i poznaję uroczą Krynicę. - Choć, koronawirus trochę namieszał, to i tak będzie cudnie, dodaje właścicielka Willi pod Różami.

Michalina Poręba ([email protected]), Zdjęcia: Ośrodek Sanatoryjno-Wczasowy HajduczekDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe