Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
07/12/2013 - 21:50

Alpy w obiektywie Sądeczan. Wernisaż w „Ratuszowej”

Miłośnicy gór spod znaku PTT „Beskid” Nowy Sącz spotkali się w piątek (6 grudnia) w restauracja „Ratuszowa” na wernisażu wystawy fotografii wykonanych przez uczestników tegorocznej wyprawy w Alpy.
Pomysłodawcą ekspozycji był przewodnik wyprawy, prezes sądeckiego oddziału PTT Wojciech Szarota, który też dokonał wyboru zdjęć przesłanych przez dziewięciu autorów: Renata Kopacz, Grażyna Gałda, Nina Mikołajczyk, Michał Osysko, Tadeusz Pęski, Wacław i Wojciech Szarota, Krzysztof i Mateusz Łukasik.
Oglądanie zdjęć i filmu z alpejskiej eskapady, a wreszcie długie pogaduszki i snucie planów na przyszłe wędrówki uczyniło wyjątkowym ten mikołajkowy wieczór. Ci, którzy nie mogli być na wernisażu będą mogli do końca stycznia obejrzeć wystawę.
                          *
Wyprawa trwała od 2 do 18 sierpnia i jej celem były największe i najwyższe góry Europy. Sądeczanie odwiedzili: Masyw Dachsteinu z najwyższym szczytem: Hoher Dachsteinem 2995 m npm, Masyw Kaisergebirge (Góry Książęce) z najwyższym wierzchołkiem: Elmauer Halt 2344 m npm, Masyw Weterrstein z najwyższym szczytem Niemiec- Zugspitze 2962 m npm, Alpy Julijskie z najwyższym włoskim szczytem tych gór - Jof di Montasio 2754 m npm (Szpik nad Policami po słoweńsku), Wysokie Taury z najwyższym Grosglocnerem 3798 m npm, obecnie najwyższym szczytem Austrii.
Na zakończenie wyprawy turyści z Nowego Sącza odwiedzili Karawanki z najwyższym ich szczytem Hohsthulem 2236 m npm.

Joanna Dryla-Bogucka, (s)
Fot. autorkiDziękujemy za przesłanie błędu