Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
12/11/2019 - 10:05

Akcja Róża trwa! Są kolejne pieniądze dla ciężko chorej dziewczynki

To dzięki m.in. Wam, drodzy Czytelnicy, zrobiliśmy kolejny wielki krok, by uratować Różyczkę Dąbrowską przed amputacją prawej nóżki. Po zbiórce w dyskoncie Auchan do puli można dołożyć kolejne 10 443 zł.

Zobacz też: Walczymy z chorobą Róży wielkimi sercami! Ile już uzbieraliśmy na jej operację?

Przypomnijmy, że do pełnego sukcesu potrzebne jest 400 tysięcy złotych, dzięki którym dwulatka przejdzie w styczniu specjalistyczną operację. Dziewczynka cierpi na łamliwość kości – zabieg ma ją uratować przed amputacją systematycznie uszkadzanej nogi. By pomóc dziecku powstał Komitet Społeczny „Róża”, który organizuje kolejne zbiórki w czasie eventów, koncertów i innych przedsięwzięć, do udziału w których zapraszani są mieszkańcy naszego regionu.

Po evencie charytatywnym w Trzech Koronach, o którym pisaliśmy w publikacji Różyczko, zobacz ilu ludzi chce Ci pomóc! Damy radę Maleńka! [ZDJĘCIA] w sobotę odbyła się kolejna zbiórka tym razem w dyskoncie Auchan. - Udało się zebrać 10443,39 zł, 6,29 funtów brytyjskich, 4,02 euro oraz 10 forintów. Ponadto bezpośrednio na konto Fundacji Siepomaga poprzez terminal kart płatniczych wpłynęło 17 złotych – informuje prezes KS „Róża” Tomasz Ruchała.

- W imieniu KS „Róża” dziękuję dyrekcji, pracownikom i najemcom Auchan Nowy Sącz. Dziękuję wszystkich osobom wielkiego serducha, które zaangażowały się w akcję. Młodzieży, dzieciom i opiekunom z OSP Brzezna-Litacz. Na was zawsze mogę polegać - młodzieży z koła Caritas przy Jezuickim Centrum Edukacji, młodzieży I i II LO w Nowym Sączu. Osobom dorosłym, które z potrzeby serca wspierały nas i pomagały w zbiórce – relacjonuje Ruchała.

Tym razem zaangażowanych było 35 wolontariuszy. Wszystkie zebrane środki trafią na konto Paley European Institute, aby możliwa była operacja Róży. A my przypomnijmy, że równolegle trwa cały czas zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz dziewczynki. Wykaz miejsc, których cały czas przybywa, umieściliśmy w publikacji Akcja dla Róży trwa! Po evencie będzie koncert i zbieramy nakrętki!

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu