Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
23/11/2019 - 21:05

15 najbardziej romantycznych miejsc w Europie Środkowej

Telewizja CNN Travel w kwietniu 2019 roku opublikowała ranking 15 najbardziej romantycznych miejsc w Europie Środkowej, a dokładniej miejsc w państwach Grupy Wyszehradzkiej (dalej V4). Z punktu widzenia znanej amerykańskiej stacji najwięcej, bo aż pięć romantycznych miejsc można znaleźć w Czechach. Polska oraz Węgry oferują po cztery lokalizacje. Słowacja, zdaniem CNN Travel, może się pochwalić dwoma romantycznymi miejscami.

CNN Travel 15 kwietnia 2019 r. opublikowała 15 najbardziej romantycznych miejscowości w Europie Środkowej, a dokładniej w państwach V4. Wynika z tego, że państwa V4 mają wiele ciekawych miejsc z bogatą historią, ciekawą architekturą oraz piękną przyrodą, z górami, morzem i rzekami. Autorzy CNN Travel nie mieli łatwego zadania. Wybrali 15 najbardziej romantycznych miejsc w V4, ale śmiało można stwierdzić, że państwa te mogą zaoferować znacznie więcej ładnych i romantycznych miejsc, które warto odwiedzić.

Naszą wycieczkę zacznijmy od północy Polski, a konkretnie w Sopocie. Wybrzeże Bałtyku to szereg wspaniałych i pięknych nadmorskich miasteczek i Sopot, zdaniem autorów, jest jednym z najbardziej urokliwych. Do odkrycia są tu budynki w stylu secesyjnym, a także słynny pod względem architektury Krzywy Domek. Poza tym można poczuć wiatr w żaglach na najdłuższym drewnianym molo w Europie.

Kolejnym romantycznym miejscem w Polsce jest położony 500 km dalej na południe, leżący nad Wisłą Kazimierz Dolny. Z dominującego nad miastem wzgórza można podziwiać wspaniałe widoki na Stare Miasto oraz urokliwe zachody słońca nad Wisłą. Kazimierz oferuje jedną z najbardziej interesujących atrakcji przyrodniczych – wąwóz Korzeniowy Dół. Zdecydowanie warto wybrać się tam na spacer.

Półtorej godziny jazdy (95 km) na południe od Kazimierza znajduje się dalsza perełka leżąca nad Wisłą. Miasto, które większość Polaków kojarzy przede wszystkim z kultowego serialu Ojciec Mateusz. Tym miastem jest oczywiście Sandomierz, który przywita odwiedzających dobrze zachowanymi średniowiecznymi bramami i starożytnym zamkiem.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)