Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
30/11/2020 - 21:25

1400 misiów zebrała młodzież Krynickiego Koła Caritas! Będą kolejne akcje

1400 misiów zebrało Szkolne Koło Caritas, działające przy ZSP im. Jana Pawła II w Krynicy. Pluszaki zostaną włączone do paczek świątecznych dla najmłodszych. Ale na tym nie koniec! Młodzież planuje kolejne akcje.

Szkolne Koło Caritas, działające przy ZSP w Krynicy zorganizowało zbiórkę maskotek, które zostaną włączone do paczek świątecznych dla najmłodszych. Prowadzona akcja związana jest ze Światowym Dniem Pluszowego Misia, który przypadał 25 listopada.

- Na pomysł akcji wpadła jedna z wolontariuszek, która zaproponowała zbiórkę pluszaków dla dzieci z Domów Dziecka. Nie spodziewaliśmy się aż takiego odzewu.  Bardzo mocno skonsolidowało się środowisko mieszkańców i zebraliśmy dotąd prawie 1400 pluszaków!-cieszy się ks. katecheta Paweł Śliwa, z parafii MB Nieustającej Pomocy w Krynicy.

- Misie przekażemy do Domów Dziecka, Domów Małego Dziecka i innych instytucji wspierających dzieci z rodzin rozbitych, a także dołączymy je do paczek świątecznych, przygotowywanych przez Caritas i Szlachetną Paczkę.

Maskotek jest tak dużo, że bedą przekazane nie tylko do ośrodków w najbliższym otoczeniu, ale także w sąsiednich powiatach. Zabawki młodzież dostarczy osobiście w najbliższych dniach.


Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju działa dopiero od września br, więc to pierwsza akcja tego typu.
-Teraz zachęcamy wszystkich, którzy chcą się włączyć w akcję do przynoszenia słodyczy, które chcemy dołączyć do przygotowywanych paczek. Można je składać w zakrystii lub na plebanii parafii pw. MBNP w Krynicy-Zdroju.-dodaje ks. Paweł Śliwa.

-I już przygotowujemy się do kolejnej, dużej akcji związanej z projektem budowy Grobu i Pomnika Dziecka Utraconego na krynickim cmentarzu. Tę będziemy chcieli prowadzić we współpracy z Parafią pw. MBNP. Zbiórka funduszy rozpocznie się w najbliższych dniach(MK) fot. Szkolne Koło Caritas ZSP KrynicaDziękujemy za przesłanie błędu