Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
23/02/2021 - 11:30

10 najczęściej pobieranych aplikacji w 2020. To był rok TikToka

Ranking najczęściej pobieranych aplikacji jasno pokazuje trendy, które zawładnęły światem w ubiegłym roku. W wielu przypadkach pierwsza dziesiątka niewiele różni się od tej z 2019, jednak na liście pojawiło się sporo nowych pozycji. Są to miedzy innymi platformy Zoom i Google Meet, które zyskały na znaczeniu przez pandemię.

Wśród trzech najlepiej zarabiających aplikacji 2020 roku znalazły się TikTok, portal randkowy Tinder oraz YouTube. Fenomen TikToka trwa już drugi rok. Aplikacja może pochwalić się ponad miliardem pobrań, co w ciągu tak krótkiego czasu jest niebywałym osiągnięciem. Najczęściej korzystają z niej dzieci i młodzież.

Działanie TikToka jest bardzo proste – użytkownicy nagrywają kilkunastosekundowe filmiki, do których mogą podłożyć podkład dźwiękowy – własną piosenkę, dźwięk z nagrania lub utwór z biblioteki w aplikacji. Do tego dochodzi możliwość bogatej edycji filmów poprzez nakładanie filtrów i efektów, znacznie bardziej rozbudowanych niż na konkurencyjnym Instagramie lub Snapchacie. Na TikToku również można obserwować innych użytkowników i korespondować z nimi przez komunikator.

Czytaj też: WhatsApp ma nowy, kontrowersyjny regulamin. Czas poszukać nowego komunikatora?

Pozostając w temacie najlepszych internetowych komunikatorów, na pierwszym miejscu w dalszym ciągu utrzymuje się WhatsApp, który ostatnio wprowadził do swojego regulaminu kontrowersyjne zmiany. Facebook i Instagram utrzymują się na podobnym poziomie, w czołowej trójce. Nieco dalej, z mniejszą o połowę ilością pobrań, jest nie mniej popularny Snapchat.

Najczęściej pobieraną aplikacją do odtwarzania muzyki jest Spotify, który przebił się na pierwsze miejsce. Ilość reklam na YouTubie mogła zniechęcić niektórych użytkowników, którzy postanowili przetestować konkurencyjnego Spotify.

A Wy? Czego używacie? Czy tak jak miliony użytkowników na całym świecie pobraliście w ubiegłym roku TikToka? (k.kos@sadeczanin.info, fot. Pixabay.com)Dziękujemy za przesłanie błędu