Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
14/09/2023 - 23:00

Wielka sława romskiej osady w Maszkowicach. Wszystko za sprawą... Netflixa [WIDEO]

I znowu głośno o romskich Maszkowicach. Tym razem nie chodzi jednak o ciągnący się latami spór o rozbiórkę nielegalnie postawionych domów, ani palenie śmieci. Tym razem sławę romskiej osadzie przyniósł kręcony dla Netlixa serial, który ma szansę stać się hitem na cały świat.

Dlaczego w Maszkowicach pojawili się filmowcy?

Uznali, że to idealne miejsce do nakręcenia serialu dla Netflixa. Obraz zatytułowany „Infamia”, który  od kilku dni można już oglądać na platformie, zbiera znakomite recenzje.

To historia Gity, romskiej dziewczyny,  mieszkającej z rodziną w Walii. Ma przyjaciół, robi amatorski rap… to  ustabilizowane wyspiarskie życie wywróci decyzja o powrocie do Polski.

Nastolatka jeszcze nie wie, że wracają, bo właśnie kończy się przymusowe wygnanie, na które skazała ich przed laty wielka romska familia. Cenę zapłaci sama Gita, bo ojciec aranżuje dla niej kluczowe dla rodzinnych interesów małżeństwo.

Czytaj też Chłopak spod Limanowej robi wielką karierę. Podbił serce Europy [WIDEO] 

Nastolatka wyrwana z życia w Wielkiej Brytanii

Do tej pory żyła tak, jak zwykłe nastolatki z Europy Zachodniej, a teraz nie dość, że musi wrócić do małomiasteczkowej Polski, to jeszcze czeka ją konfrontacja z kulturą przodków.

Balansując między surowymi zasadami rodziców i presją ze strony rówieśników, siedemnastolatka o romskich korzeniach marzy o karierze hip-hopowej –  pisze o fabule spiderweb,pl. To jedno z największych ekranowych zaskoczeń roku. Mały wielki serial, który swoją intensywnością i wizjonerstwem może nam zafundować w głowie rozbłyski – zauważa serwis.

Czytaj też Paulina Chapko i Joel Valencia, piłkarz z Ekwadoru. Głośna miłość słynnej bliźniaczki z Nowego Sącza 

Czytaj też Trzymała to w tajemnicy. Katarzyna Zielińska jest bez pamięci zakochana. Znowu stanęła na ślubnym kobiercu [ZDJĘCIA]

Reżyserem i współscenarzystą serialu jest Anna Maliszewska. W rolę głównej bohaterki wciela się Zofia Jastrzębska . ([email protected]) fot. jm. Screnn You Tube
 Dziękujemy za przesłanie błędu