Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 marca. Imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława
17/02/2021 - 10:15

Szalony kot z Nowego Sącza wariuje na Dzień Kota [WIDEO]

Białe, czarne, łaciate, pręgowane, rasowe i zwykłe dachowce, towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Potrafią być tajemnicze, przymilne, ale zachowały w sobie cząstkę dzikiej natury. Wszystko musi być na ich warunkach. Takie są koty, które dziś obchodzą swoje święto. W Dniu Kota zachęcamy wszystkich, jak Sądecczyzna długa i szeroka, do nagrywania zabawnych filmów ze swoimi pupilami. Na dobry początek pokazujemy Szoguna, ulubieńca naszej redakcyjnej koleżanki.

Szogun niespecjalnie kwapił się do tego, żeby zostać filmową gwiazdą, ale to kapryśny futrzak. Za nic nie da się wziąć na ręce. To on dyktuje warunki.  Reaguje na swoje imię, ale wołany, przychodzi, kiedy zechce, mości się na kolanach, kiedy ma na to ochotę, potrafi nawet trzymać łeb na klawiaturze laptopa.

Chce dać do do zrozumienia, że może pora już skończyć z pracą i wrzucić na luz?

Czytaj też Jeden pies i dwa serca. Wyszła z tego wojna w sądeckim schronisku dla zwierząt 

Mamy też redakcyjną kocią arystokratkę, Lilkę, która jest prawdziwą pięknością.

 

Koty mogą  być najlepszym lekarstwem na stres.  I to nie jest żart. Według badań, spokój naszego futrzaka przenosi się na nas - czytamy na łamach streskiler.pl. -  Kot po prostu emanuje spokojem, a my – widząc to, również stajemy się spokojniejsi. I do tego to fantastyczne mruczenie, które każdemu kojarzy się jednoznacznie – z odczuwaniem przyjemności i głębokim relaksem, co automatycznie powoduje u nas rozluźnienie.Kocia terapia okazuje się być naprawdę skuteczna. Dodatkowym bodźcem, który na nas oddziałuje jest dotyk kociej sierści. A więc nic tylko głaskać i nagrywać filmiki.

Zabawne filmy ze zwierzętami lubią oglądać wszyscy.  Na YouTube i  w mediach społecznościowych zyskują miliony odsłon. Nagrajmy więc  wielką, sądecką kolekcję.  

Oglądanie takich nagrań to przyjemność. Poprawia samopoczucie i usprawnia działanie mózgu. Ci, którzy oglądają takie filmiki odczuwają dużo mniej lęku, smutku, zdenerwowania i poczucia winy, a więcej energii, radości i nadziei –  czytamy  serwisie mamadu.

czytaj też Tak luksusowo mieszka sądecka milionerka z Instagrama Ola Nowak [ZDJĘCIA] 

Zachęcamy do przesyłania zabawnych zdjęć filmików z pupilami, które będziemy pokazywać  na łamach „Sądeczanina”. To mogą być i koty i psy i chomiki, świnki morski i nie tylko.

Napiszcie  o swoim ulubieńcu. Jak się wabi, jakie ma przyzwyczajenia, może oprócz filmiku zdarzyła się jakaś zabawna historia?

Filmy proszę przesyłać na adres jagienka.michalik@sadeczanin.info

Dziś Dzień Kota
Wszystkie koty są piękne


Dziękujemy za przesłanie błędu