Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
04/02/2021 - 17:00

Sądecki duet Bartek i Anita. Mogą dobrze namieszać na polskim muzycznym rynku

Od czego się zaczęło? Od wspólnej pasji do jazzu i konkursu Sądeckie Młode Talenty, gdzie po raz pierwszy wystąpili jako duet. Potem były studia na Akademii Muzycznej i pierwszy teledysk. Teraz spełnili swoje marzenia. Bartek Marszałek i Anita Dudczak razem z grupą procesjonalnych muzyków założyli zespół nita i nagrali debiutancki singiel. Zapowiadają, że to dopiero początek.

On pochodzi z Popardowej, ona z Czyrnej. Połączyła ich wspólna pasja do jazzu i konkurs Sądeckie Młode Talenty. To właśnie tam po raz pierwszy Bartek Marszałek i Anita Dudczak wystąpili jako duet. Rewelacyjnie wykonali utwór "Song For You" Raya Charlesa.

Swoją przygodę z muzyką Anita zaczęła od skrzypiec w sądeckiej szkole muzycznej.  - Mój dziadek był grajkiem i to on mnie właśnie zainspirował do tego, abym zaczęła grać na tym instrumencie. Jednak po sześciu latach nauki zauważyłam, że kocham śpiew i to sprawia mi największą przyjemność – mówiła wówczas w rozmowie z „Sądeczaninem” .

Czytaj też Ale czad! Fotograf z Limanowej robi u nas najlepsze ślubne sesje świata[ZDJĘCIA] 

Z kolei Bartek zdradzał, że miał się uczyć gry na fortepianie, ale w szkole muzycznej, tej samej, do której chodziła Anita,  nie było miejsca, więc wybrał akordeon. - Po sześciu latach nauki wróciłem do instrumentu, na którym miałem się pierwotnie uczyć, a więc do fortepianu – opowiadał Bartek. 

Potem razem studiowali na Akademii Muzycznej w Katowicach. Bartek,  na kierunku kompozycja i aranżacja jazzowa, Anita na kierunku wokalistyka estradowa. Dwa lata temu ich duet zyskał nazwę „In The Middle". Wydali wtedy swój pierwszy singiel „Even If". Ich marzeniem było wydanie własnej autorskiej płyty.

Czy teraz te marzenia właśnie się spełniają? Czytaj dalej na następnej stronie kliknij TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu