Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
18/07/2022 - 10:50

Sądecka piosenkarka Ewa Novel znów zachwyciła. Nagrała kolejny singiel [FILM]

Sądecka piosenkarka Ewa Novel pnie się w błyskawicznym tempie po szczeblach muzycznej kariery. Właśnie nagrała kolejny – już trzeci – singiel, który zatytułowała „Odradzam się”. Tekst piosenki mówi o powrocie do natury i jej poszukiwaniu w zabieganej cywilizacji. Niesie przesłanie szacunku i więzi z przyrodą, powrotu do korzeni oraz zrozumieniu i poszukiwaniu harmonii w zurbanizowanym świecie. Posłuchajcie sami!

Ewa Novel to urodzona w Chicago mieszkanka Nowego Sącza, charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów, obdarzona charakterystyczną barwą głosu. Warsztat wokalny kształciła pod okiem znakomitych nauczycieli zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Zobacz też Ewa Novel nagrała nową piosenkę: "To połączenie subtelności z kobiecą siłą"

Artystka jest finalistką „Szansy na Sukces – Opole 2022” w odcinku z Ireną Santor. Jest również laureatką siódmej edycji programu "The Voice of Poland", gdzie śpiewała w drużynie Tomsona i Barona. Znana jest również ze współpracy z zespołem LEVI, z którym nagrała dwie płyty: "LEVI" i „Odcienie" oraz wygrała „Rawa Blues Festival” i międzynarodowy konkurs „Blues Aperitive”.

Kilka dni temu ukazał się kolejny – już trzeci – singiel, który artystka zatytułowała „Odradzam się”. Klip do utworu oddaje klimat jedności i ponadgatunkowej więzi, jaka łączy przyrodę z człowiekiem. Patrzymy na obraz przesycony zielenią, lasem, naturalnym światłem, ale także widzimy obraz cywilizacji zbudowanej przez człowieka: surowy beton, wysublimowana, finezyjna architektura, refleksy natury na szklanej elewacji czyli kreacje cywilizacji, które również są nam bliskie.

- Nie da się żyć z dala od wytworów człowieka, jednak warto na chwilę zatrzymać się i przytulić do drzewa, dotknąć źdźbła trawy, popatrzeć na niebo. Tak niewiele trzeba żeby "wrócić" do natury, do swojej matki i poczuć się lepiej - swobodnie i dziko. Natura uzdrawia duszę i ciało – wyjaśnia piosenkarka Ewa Novel.    

Zobacz też Ewa Novel wygrała "Szansę na sukces". Zachwyciła samą Irenę Santor [FILM]

- Na końcu teledysku ukazana jest zielona dżungla polskich drzew niejako w lesie, a ten las jest w centrum miasta, tak blisko nas. Cywilizacja i natura przenikają się, mogą współistnieć obok siebie w harmonii. Ważne żeby cywilizacja nie wchłonęła całkowicie natury i żeby ludzie nie zapomnieli, że przyroda to ich naturalne, odwieczne środowisko, które powinni szanować i o nie dbać – dodaje.

Zobacz też Rozmowa dnia: Ewa Novel spełniła swoje wielkie marzenie. Wydała własną piosenkę

Muzykę do „Odradzam się” skomponował Bartek Marszałek, a tekst napisała Ewa Novel. Scenariusz teledysku stworzyła Agata Kamyskowska, która była odpowiedzialna również za reżyserię na planie oraz reżyserię ruchu. Piękne kadry filmowe, montaż i postprodukcję zrealizował Dariusz Solecki. Z kolei za taniec i kreację ruchu odpowiadała Judyta Pakulska. ([email protected] Fot. i Film Ewa Novel)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu