Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
06/10/2022 - 13:35

Owce znowu przemaszerują przez gminę. Pora na jesienny redyk [WIDEO]

9 października odbędzie się kolejny jesienny redyk w Obidzy. Owce swój przemarsz rozpoczną w Jazowsku. W programie znalazło się również m.in. wspólne biesiadowanie. Każdy, kto weźmie udział w tym wydarzeniu miło spędzi niedzielne popołudnie.

Jesienny redyk jest już tradycją. W jego trakcie owce wracają z hal do zagród. Jest to wielkie i piękne wydarzenie skierowane również do turystów. Od kilku lat jego organizatorem jest Związek Podhalan oddział w Obidzy.

Redyk odbędzie się również w tym roku. Został zaplanowany na niedzielę 9 października. Wszystko rozpocznie się o godzinie 10 od uroczystej mszy św. Na 13 zaplanowany jest natomiast przemarsz owiec z Jazowska do amfiteatru w Obidzy. Na koniec, od godziny 14:30, organizatorzy przewidzieli wspólne biesiadowanie z kapelą.

- Owce są już przygotowane. To ostatnie podrygi, bo nie ma chętnych, którzy by się nimi zajmowali. Chętni będą mogli przejechać się bryczką. Będzie można podziwiać przemarsz, posłuchać muzyki. Piyknie pytomy na wspólne posiady – zaprasza Józef Tokarz. Więcej o wydarzeniu w materiale filmowym. ([email protected], fot.: Iga Michalec, MP, wideo: Mateusz Pogwizd)Dziękujemy za przesłanie błędu