Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
26/11/2019 - 22:15

Można już zwiedzać bunkier w Mostkach pod Starym Sączem

Stanisław Pustułka przekonuje, ze warto wbrać się do Mostków w gminie Stary Sącz. Po co? Bo można tam zwiedzić kolejne z miejsc uchonionych przed zapomnieniem przez członków Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego Sądecczyzny.

Ten schron, który członkowie Stowarzyszenia Historyczno Eksploracyjnego Sądecczyzny odbudowali w Mostkach nie jest - jak mogłoby się wydawać - pamiątką po hitlerowskich bydlakach, ciemiężących Polskę. - Do budowy linii umocnień, które miały pomóc Wehrmahtowi bronić się przed Sowietami, została siłą zapędzona ludność polska. Jedna osoba z każdej rodziny  - przypomina Stanisław Pustułka, szef Stowarzyszenia Historyczno Eksploracyjnego Sądecczyzny.


Linię hitlerowskich umocnień Sowieci przełamali dość szybko. Kto chciałby się z historią tamtych czasów zapoznać, może to zrobić, korzystając z pracy członków stowarzyszenia, które pamiątki po czasach II wojny światowej uchroniło od zapomnienia także w Barcicach. Władze Starego Sącza przekazały materiały do odbudowy.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)