Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
13/11/2019 - 14:45

Nowy Sącz: oddział chemii jednodniowej szykuje się do przeprowadzki!

W przyszłym miesiącu do nowego skrzydła Centrum Onkologii w Nowym Sączu, które zostało wybudowane na terenie szpitala zostanie przeniesiony oddział, w którym pacjentom zmagającym się z chorobą nowotworową jest podawana tzw. chemia jednodniowa. Robert Bakalarz, lekarz kierujący Onkologią Kliniczną w sądeckim szpitalu potwierdza, że już niebawem oddział będzie się przeprowadzał.

Obecnie w budynku nowego skrzydła szpitala prowadzone są ostatnie prace porządkowe. Trwa instalacja specjalistycznego sprzętu i wyposażanie sal znajdujących się na drugim piętrze budynku. Oddział chemii jednodniowej właśnie tam znajdzie swoje nowe miejsce.

Czytaj takżeNowy Sącz: nowe skrzydło Centrum Onkologii już gotowe!

- Jesteśmy przygotowani do przeprowadzki, która ma nastąpić już w najbliższych tygodniach – mówi lek. Robert Bakalarz, szef oddziału Onkologii Klinicznej. - Po przeniesieniu oddziału zdecydowanie poprawią się warunki leczenia chorych, którym jest podawana chemioterapia jednodniowa.

Jest to grupa pacjentów, która przychodzi do szpitala w umówionym dniu i takiemu choremu podawany jest wlew z lekiem chemioterapeutycznym. Po kilku godzinach pacjent może opuścić szpital.

Do tej pory stanowiska do podawania chemii jednodniowej znajdowały się w wydzielonych salach w funkcjonującym od kilku lat Centrum Onkologii.

- Liczba z siedmiu stanowisk zostanie zwiększona do dwunastu – dodaje szef oddziału Onkologii Klinicznej. – Sale będą większe i przestronniejsze. Oprócz nich w nowym skrzydle szpitala znajdzie się też gabinet pielęgniarski oraz zabiegowy.

Na drugie piętro w nowym skrzydle można będzie się dostać między innymi bezpośrednio z budynku Centrum Onkologii.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu