Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
21/12/2015 - 05:30

Złote i diamentowe gody w Łososinie Dolnej

W Łososinie Dolnej najstarsze pary małżeńskie świętowały Złote i Diamentowe Gody.

Tegoroczna uroczystość uhonorowania par, które obchodzą „Złote Gody” i „Diamentowe Gody”  miała miejsce w budynku Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna. Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud włożony w zapewnienie bytu rodzinie. Za dobrze wychowane dzieci i przeżycie w jednym związku Jubilaci zostali odznaczeni medalami wraz z legitymacjami nadanymi przez Prezydenta RP.

gody

Pary dekorowali: wójt gminy Łososina Dolna Stanisław Golonka i przewodniczącym Rady Gminy Bolesław Oleksy. Ponadto każda z par otrzymała dyplom lokalnych władz,  album pt.:”Święty Jan Paweł II” oraz symboliczną różę.

Po wręczeniu odznaczeń nie  zabrakło również weselnego tortu, jak i symbolicznej lampki szampana. Świętowanie umilił występ  Zespołu Regionalnego Jakubkowianie.

gody

***

DIAMENTOWE GODY świętowali: Belcheisen Aniela  i Władysław  ze Skrzętli –Rojówki, Bryniak Maria i Piotr z Witowic Dolnych, Krawczyk Michaina Franciszek z Zawadki, Połomscy Rozalia i Leopold z Białawody oraz Zawojak Barbara  i Władysław z Tabaszowej.

Pary małżeńskie, które świętowały ZŁOTE GODY: z Łososiny Dolnej: Prusak Helena i Edward, Szabla Teresa i Kazimierz, Witek Maria i Franciszek, Szewczyk Zofia i Stanisław, Szewczyk Stanisława i Józef, z Bilska: Kmiecik- Bocheńscy Elżbieta i Stanisław, Faron Zofia i  Mieczysław, z Tęgoborzy:Pałka Janina i Andrzej, Orleccy Helena i  Józef, z Białejwody: Nowak Stanisława i Józef, ze Świdnika: Bocheńscy Eugenia i Piotr, z Michalczowej:Madej Krystyna i Edward, ze Skrzętli-Rojówki:   Józefowscy Maria i Józef, ze Stańkowej: Kołodziej Stanisława i Józef, z Rąbkowej:  Orzeł Danuta i Tadeusz, z Witowic Dolnych: Bryniak Marianna i Józef, Lupa Janina i Eugeniusz, Trojanowscy Janina i Józef, z Witowic Górnych: Stolarz Wiktoria i Zbigniew, z Wronowic: Sromek Genowefa i Marian.

RBL

Fot: Urząd Gminy






Dziękujemy za przesłanie błędu