Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
27/09/2015 - 21:10

Piknik Wdzięczności: W „Naszym Domu” słońce w sercu pomimo deszczu za oknem

Pogoda nie ma znaczenia dla osób, którzy poprzez swoją pracę, wsparcie i bycie razem chcą pomóc osobom potrzebującym. A mogli się o tym przekonać członkowie i podopieczni Stowarzyszenia "Nasz Dom" z Piwnicznej -Zdroju.

Deszczowa pogoda nie była przeszkodą, aby w minioną sobotę odbył się coroczny "Piknik wdzięczności" w Kosarzyskach, zorganizowany przez członków Stowarzyszenia na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych "Nasz Dom". W ten sposób dziękują wszystkim za pomoc w realizacji zadań statutowych. Jednym z nich jest powstający Ośrodek dla osób niepełnosprawnych.

Spotkanie poprzedziła Msza Św. w intencji sponsorów, darczyńców i ludzi dobrej woli, sprawowana przez proboszcza Kosarzysk w koncelebrze proboszcza z Piwnicznej-Zdroju. Oprawę Mszy Św. wykonał chór i kapela "Błankowianie". Wzniosłym momentem było poświecenie figury Matki Bożej z Jezusem na ręku-podarowanej do kaplicy w powstającym ośrodku, a wykonanej przez osobę po udarze mózgowym, - która w ramach rehabilitacji odkryła w sobie talent rzeźbiarski. Stowarzyszenie "Nasz Dom" otrzymało również błogosławieństwo od Papieża Franciszka, przekazane przez ręce papieskiego jałmużnika.

Po części duchowej uczestnicy spotkania udali się do szkoły podstawowej na część artystyczną, podczas której dla sponsorów, darczyńców i ludzi dobrej woli swój występ zaprezentowały: "Dzieci Łomnicy", kapela "Błankowianie" , a także Tomasz Kowal- strongman, oraz Justyna Dobosz -taniec nowoczesny. Uczestnicy mieli możliwość spędzenia sobotniego wieczoru w miłej, pełnej przyjaźni atmosferze przy dobrej muzyce zespołu "Kamerton"i pysznym poczęstunku przygotowanym przez członków stowarzyszenia. Nie obeszło się także bez loterii, podczas której dodatkowo można było wygrać tablet ufundowany przez sklep RTV AGD z Piwnicznej-Zdroju. Loterie wsparli: Bank Spółdzielczy, salony fryzjerskie i kosmetyczny, właściciele restauracji i kawiarni, marketów i sklepów, firmy budowlane, a także liczne osoby prywatne. Jakże miłym i pełnym wzruszenia gestem były prace jednej z podopiecznych stowarzyszenia przeznaczonych na licytację.

Dochód z pikniku w kwocie 5 tys, złotych został przeznaczony na budowę ośrodka dla osób niepełnosprawnych w Kosarzyskach.

Pomoc, bycie razem z nami oraz udzielone wsparcie utwierdza nas w przekonaniu, że w naszej służbie na rzecz osób potrzebujących możemy liczyć na pomoc tak licznego grona przyjaciół.

Do zobaczenia za rok- Maria Kulig- prezes stowarzyszenia "Nasz Dom"

***

Zdjęcia z Pikniku będzie można zobaczyć już niedługo.

oprac. (P)Dziękujemy za przesłanie błędu