Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 15 kwietnia. Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława
28/09/2023 - 08:05

Swojska kuchnia, wyśmienite ciasta. Bajeczny zakątek pod Nowym Sączem dla fanów jazdy na rowerze [ZDJĘCIA]

Wyśmienite ciasta, dobra swojska kuchnia, no i można poczuć się jak w domu. Taką niezwyczajną atmosferą emanuje gospodarstwo agroturystyczne Sawina w Zarzeczu koło Łącka. To idealne miejsce na wypoczynek dla fanów dwóch kółek, którzy lubią przemierzać rowerowe ścieżki Beskidu Sądeckiego.

Rajska miejscówka

Okolice  Łącka to idealne miejsce dla fanów dwóch kółek, bo prowadzą tamtędy rewelacyjne trasy rowerowe, które są okazją do poznawania uroków wsi Beskidu Sądeckiego.  Jakie miejsce warto odwiedzić?  Koniecznie trzeba dotrzeć do Zarzecza,  do gospodarstwa agroturystycznego  Sawina.

Dlaczego? Bo to uroczy zakątek położony w otoczeniu wzgórz, łąk i pól.  Do dyspozycji gości są  pokoje dla dwóch lub czterech osób, z osobnym wejściem, łazienką i dobrze wyposażoną kuchnią z tarasem.

Czytaj też Jak tam jest? Jak w bajce. Fanów dwóch kółek to miejsce zaczaruje [ZDJĘCIA]

Gospodarze serwują całodzienne posiłki przygotowywane ze zdrowej żywności ze swojego gospodarstwa.  To mięso, nabiał, warzywa i owoce.

Czytaj też Zakręceni na dwóch kółkach. Takiej odjechanej imprezy jeszcze w Nowym Sączu nie było [ZDJĘCIA][WIDEO] 

Serwują pyszności w swojskiej kuchni

Wyśmienite ciasta i dobra swojska kuchnia sprawiają, że smakosze chętnie do nas wracają. Samodzielnie pieczemy chleb w tradycyjnym piecu oraz mamy własny wyrób masła – mówią gospodarze Sawiny Maria i Zbigniew Klimkowie. - Na terenie gospodarstwa znajduje się kącik wypoczynkowy, altana, basenik i  huśtawki. Jest też hamak i oczywiście miejsce na  rowery i parking - dodają.

Czytaj też Robią to teraz prawie wszyscy w Nowym Sączu? Sposób na coraz droższą żywność 

Lekarstwo na stres

Wieczory można spędzić wspólnie przy ognisku lub grillu, popijając góralską herbatkę z "łącką śliwowicą". Jest miejsce do parkowania samochodu. Można przyjechać ze zwierzętami, nawet… z koniem, bo jest pastwisko.  

Czytaj też Sądeckie należy do rekordzistów w wydawaniu na to pieniędzy. Trafiliśmy na podium  

Kto pragnie uciec od stresów i pośpiechu, znajdzie u nas upragniony spokój i odkryje w bezpośrednim kontakcie z naturą nowy sens życia – zapewniają  Klimkowie. ([email protected]) dot. UG Łącko

DANE KONTAKTOWE:

Gospodarstwo agroturystyczne „Sawina”

Zarzecze 43, 33-390 Łącko

tel. +48 507 089 723

e-mail: [email protected]

www.klimek.iap.pl

Zadanie "Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi" współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministra Sportu i Turystyki Dziękujemy za przesłanie błędu