Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
28/07/2023 - 13:55

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Willa na wzgórzu, te widoki mówią same za siebie

Czasem nie trzeba wiele mówić, wystarczy popatrzeć na budynek, na okolicę i już się chce rezerwować miejsce. Tak jest właśnie w przypadku Willi na Wzgórzu w Zubrzyku w gminie Piwniczna-Zdrój. Zajrzyjcie tu dziś z nami w ramach naszego cyklu "Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi".

Rowerem po wypoczynek po sądeckiej wsi: Willa na wzgórzu, te widoki mówią same za siebie

Zanim powiemy cokolwiek o Willi na Wzgórzu, to podkreślmy, że Zubrzyk jest na granicy dwóch gmin - Piwnicznej-Zdroju i Muszyny. Ba, dzięki pobliskim kładkom pieszo rowerowym na Popradzie błyskawicznie znajdziecie się na Słowacji.

W sąsiednim Żegiestowie zajrzyjcie do odnowionej już pijalni wody mineralnej Anna, która znajduje w głąb po lewej stronie Domu Zdrojowego i do której dojdziecie drogą prowadzącą z DW 971 prowadzącą obok kościoła. Źródło Anna jest pierwszym źródłem leczniczej wody w tym nadpopradzkim uzdrowisku i działa od 1846 roku i nosi imię na cześć żony Jakuba Ignackego Medweckiego, pierwszego właściciela uzdrowiska.

Rowerem po wypoczynek po sądeckiej wsi: Willa na wzgórzu, te widoki mówią same za siebie

Również w Żegiestowie, trzymając się drogi prowadzącej koło ośrodka Wiktor, zostawiając ośrodek po prawej stronie, dotrzecie nad Poprad, na plażę, na której można pogrillować czy zrobić ognisko. Po drodze macie pasiekę, z której możecie kupić miód. Drugie zejście nad Poprad, gdzie też można wypocząć, znajdziecie idąc dalej prosto tą drogą koło opuszczonych ośrodków po lewej. Polecamy Wam też spacer ścieżką przyrodniczą w Łopacie Polskiej, czyli ściśle uzdrowiskowej części Żegiestowa. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Buczynowa Dolina, magia otuliny Magurskiego Parku Narodowego

Co czeka na Was trochę dalej? Dzięki DW 971 dojedziecie stąd absolutnie wszędzie – do Muszyny, Do Krynicy-Zdroju a w drugą stronę do Piwnicznej-Zdroju, Rytra, Starego Sącza i Nowego Sącza.

Rowerem po wypoczynek po sądeckiej wsi: Willa na wzgórzu, te widoki mówią same za siebie

Zubrzyk ma też stację PKP, na której zatrzymują się pociągi łączące Dolinę Popradu ze Słowacją. I powtórzmy to, co pisaliśmy już w poprzednich odcinkach naszego cyklu: ta okolica jest pełna najróżniejszych atrakcji, są baseny (Radwanów w Piwnicznej-Zdroju, Muszyna, Krynica-Zdrój), zamki (Rytro i Muszyna), cerkwie (Powroźnik), bezcenny klasztor w Starym Sączu, pumptracki, cała sieć tras rowerowych Aqua i Euro Velo z przystankami, z których część ma miejsce na grilla i stacje serwisowe dla rowerów. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Zielona Granica na Piwowarach odetnie Was od codzienności

Zajrzyjcie też do Wierchomli, gdzie dzięki kolejce możecie wyjechać na górę z rowerem i graniami dojechać do Bacówki Nad Wierchomlą a dalej przez Runek na Jaworzynę Krynicką. W Łomnicy Zdroju warty przejazdu jest łącznik z piwniczańską Kokuszką przez Banie, Zabanie i Śmigowskie. Trasa jest dość wymagająca, ale naprawdę warta grzechu.

Rowerem po wypoczynek po sądeckiej wsi: Willa na wzgórzu, te widoki mówią same za siebie

W Wierchomli i w Łomnicy-Zdroju nie zapomnijcie napić się wody mineralnej z tutejszych doskonałych źródeł. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Tylickie Wzgórze to idealne połączenie agroturystki i SPA

Co oferuje sama Willa na Wzgórzu? Jest tu w sumie 12 miejsc noclegowych w konfiguracji: 2 pokoje 2-osobowe z łazienką i 2 apartamenty dwupokojowe dla czterech osób oczywiście również z łazienkami. Jest wi-fi i parking dla gości. W ogrodzie czeka na Was ruska bania, idealna do relaksujących kąpieli wieczorami, jest też sauna a dodatkowo miejsce do grillowania z całym niezbędnym do tego sprzętem. A jakie jest położenie Willi na Wzgórzu? Wystarczy zerknąć na załączone zdjęcia, bo w tym wypadku obraz powie Wam więcej niż słowa. Prawda?

DANE KONTAKTOWE:

Willa na Wzgórzu

Zubrzyk 216, 33-350 Piwniczna Zdrój

tel.: +48 733 979 805

REGULAMIN PROJEKTU „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi” do pobrania TUTAJ.

Zadanie "Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi" współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministra Sportu i TurystykiDziękujemy za przesłanie błędu